Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

LÖDER Gönüllüleri ile büyüyor

Bursa , 15 Ekim 2021 Cuma, 17:00

27 yıldır Bursa Uludağ Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji bölümlerini destekleyen, hastalara ve ailelerine maddi, manevi ve sosyal destek sağlamak, daha iyi koşullarda tedavi olabilmeleri için projeler üretmek ve toplumu çocukluk çağı kanserleri ile ilgili doğru bilgilendirmek amacıyla kurulan LÖDER, Bursalı hayırsever gönüllüler ile büyümeye devam ediyor.

LÖDER Gönüllüleri ile büyüyor

Başkanlığını Prof. Dr. Adalet Güneş 'in yürüttüğü LÖDER için koşarak destek olan gönüllüler hem spor yapıp sağlıklı kalıyorlar hem de sosyal sorunluluk bilinciyle LÖDER 'e destek oluyorlar.

Adım Adım kapsamında Türkiye çapında yapılan büyük organizasyonlar ile birlikte 6 adet koşuya katılan LÖDER gönüllüleri 7. Koşu olarak Bursa'da düzenlenen Eker IRun koşusunda bir araya geldiler.

Bu koşuda Löder adına koşan 15 gönüllü yer aldı. LÖDER gönüllüleri Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği'ne ait olan Konuk Evi'nin giderleri için koşuyorlar.

Bilindiği gibi lösemi tedavisi uzun ve zorlu bir süreç içerisinde gerçekleşebiliyor. Her bir koşucunun koşma amacı, bu süreçte hasta yakınlarının yanında olan konukevi giderlerine destek olmak ve aynı zamanda çocuklara destek olmak. Kampanya büyük desteklerle devam ediyor.

Prof. Dr. Adalet Güneş "Koşucuların çoğu LÖDER'e gönül vermiş kişilerden oluşuyor. Bir sonraki hedefimiz İstanbul NKolay Maratonu. Tüm Bursalı hayırseverleri LÖDER adına koşmaya ya da koşuculara bağış yaparak LÖDER 'e destek olmaya davet ediyoruz" dedi.