Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

LOVERUN ‘da koşmanız için çok neden var!

Bursa , 11 Ağustos 2020 Salı, 13:34

Dudaklı köyü Bursa’nın çok bilinmeyen bir doğa mücevheridir ama maalesef geçtiğimiz ay sel felaketi ile Türkiye’nin gündemine düştü.

LOVERUN ‘da koşmanız için çok neden var!
Bursa Atletizm sevdalıları başta Organizasyon Komitesi Başkanı Mehmet İşsever olmak üzere LOVERUN adını verdikleri bir etkinliğe imzalarını atıyorlar. Doğada koşmak…

Birlikte koşmak…Aşk ve özgürlük demektir diyenlerin katılacağı bu spor etkinliğinde sponsorlar olmamış hatta her şeye kaynak bulan belediyeler bile elini taş altına koymamış ama bir avuç yürek ve bilek bu etkinliği sırtlamış ve şimdiden 600 çiftin başvurusu ile yola çıkmışlar.

Dudaklı LOVERUN 2020 de koşmak için çok nedeniniz var derken ilki Dudaklı’nın geçirdiği acıyı paylaşmaktır. Dudaklı Muhtarı İsmail Esen’de başından beri bu etkinliğe destek vermesi anlamlı ve önemlidir.

Koşarken doğal güzellikleri bir tablo gibi seyredeceksiniz.Bazen çınar ağaçlarının oluşturduğu tünellerden, bazen dere kenarından geçeceksiniz, bazen bir şelalenin serin sularını teninizde hissedeceksiniz.

Kendinizi ummadığınız sürprizlerle dolu bir ortamda güzel bir hafta sonu geçirmenin keyfini yaşayacaksınız.

Mehmet İşsever sorumluluğunda gerçekleşecek ve her yıl tekrarlanarak geleneksel hale getirilmesi planlanan ulusal çaptaki Loverun Dudaklı 2020 Koşusuna bugüne kadar 560’ın üzerinde sporcu kayıt yaptırdı. 1000’in üzerinde katılım beklenen yarışlar 6 kategoride gerçekleşecek.Dudaklı Ağaçlı Yol- Dudaklı Köyü -Narlıdere Şelalesi’nden dönüş rotasını takip eden 12 kilometrelik parkurda ;

Genel Klasman (kadın -erkek kategorileri)

Yaş kategorisi (kadın-erkek kategorileri)

Takımlar kategorisi (6 kişilik ekipler)

Şirketler kategorisi (6 kişilik ekipler)

Paralimpik kategorisi (kadın-erkek kategorileri) yarışları düzenlenecek.

2,5 km’lik çiftler koşusu ve romantik anlara şahitlik edecek olan yarışlar, açılacak stantlar ve kazanan yarışmacılara verilecek ödüllerle zenginleştirilecek.Milli atletler, duayen sporcular ve  kent protokolünün de katılacağı etkinlikte koşuyu tamamlayan katılımcıların tümüne anı madalyası verilecek.  Dereceye giren atletlere ise kupaları yapılacak seremoni ile takdim edilecek. Koşuların ardından Yıldırım Atlı Cirit Spor Kulübü’nün gösteri müsabakası da yer alacak.Covid-19 pandemisine dair önlemler, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına Atletizm Federasyonu’nun denetiminde titizlikle uyulacak olan etkinlik gençlerimize bu sporu sevdirerek, dünya çapında yeni rekorlara imza atmanın ve sporu hayatımızın bir parçası yaparak sağlıklı yaşamın anahtarı olacak.