Bursa
Parçalı Bulutlu
11°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Lupin dizisi Bridgerton ve Queen's Gambit'i solladı

, 20 Ocak 2021 Çarşamba, 14:33

Netflix'in henüz 8 Ocak'ta yayınladığı Lupin dizisi şimdiden izlenme rekorları kırmaya başladı. Paris'te geçen ve soygun hikayesi anlatan dizi, Bridgerton ve Queen's Gambit'i solladı. Lupin, Türkiye de dahil birçok ülkede Top 10 listesinin ilk sırasında yerini aldı. Dizinin ay sonuna kadar 70 milyon izlenmeye ulaşması bekleniyor.

Lupin dizisi Bridgerton ve Queen's Gambit'i solladı

Netflix'in 8 Ocak'ta izleyiciyle buluşturduğu Fransa yapımı yeni dizisi Lupin, şimdiden izlenme rekorları kırmaya başladı.

Deadline'da yer alan habere göre, Lupin'in 28 günde 70 milyon haneye ulaşacağı düşünülüyor. Lupin, birçok ülkede Netflix'in Top 10 listesinin ilk sırasına yerleşti.

Dizi, son zamanların en çok izlenen Netflix dizileri arasında yer alan The Queen's Gambit ve Bridgerton gibi yapımların da önüne geçti. Bridgerton aynı sürede 63 milyon, Queen's Gambit ise 62 milyon haneye ulaşmıştı

Lupin, başta Fransa olmak üzere, Türkiye, Brezilya, Arjantin, İspanya, İtalya, Hollanda, İsveç gibi ülkelerde ilk sıradaki yerini koruyor.

Dizinin başrol oyuncusu Omar Sy'ı , daha önce Intouchables, Jurassic World, X-Men: Days of Future Past gibi popüler filmlerde görmüştük.

Günün önemli manşetleri için tıkla

Lupin dizisinin konusu

Omar Sy Lupin dizisinde, Fransız edebiyatının en popüler karakterlerinden Arsène Lupin'den ilham alan Assane Diop adlı Fransız bir hırsıza hayat veriyor.

Louis Leterrier'in yönettiği dizide Assane Diop, yıllar önce yanlış yere suçlandıktan sonra hayatını kaybeden babası için adalet arıyor, bunu yaparken de Arsène Lupin'den ilham alıyor.

Yeni bölümler ne zaman yayınlanacak?

Paris'te geçen dizinin diğer bölümlerinin bu yıl içinde yayınlanması bekleniyor. Ancak yeni bölümlerin yayın tarihiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.