Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Lütfü Türkkan ve Cihangir İslam arasında Afgan gerginliği

Siyaset , 20 Temmuz 2021 Salı, 15:00

Millet İttifakı'nın iki üyesi CHP ve İYİ Parti'nin milletvekilleri arasında sosyal medyada tansiyon yükseldi. İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın Afgan göçmenlere yönelik yaptığı paylaşıma, CHP'li Cihangir İslam yanıt verdi. İki isim arasında polemik yaşandı.

Lütfü Türkkan ve Cihangir İslam arasında Afgan gerginliği

İYİ Parti Grup Başkanvekili tweet attı, CHP'li vekil o tweet'e tepki gösterdi. Millet İttifakı'nda iki partinin milletvekilleri arasında tansiyon sosyal medyada yükseldi. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından son dönemde Türkiye'ye gelen Afganlara yönelik, "Suriyeliler yetmedi, şimdi de Afganlılar. Yol geçen hanı mı burası?" ifadelerinin yer aldığı bir paylaşım yaptı.

Afgan mültecilere yönelik o paylaşıma CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'dan Makedonyalı göçmen bir ailenin çocuğu olan Lütfü Türkkan'a dikkat çeken bir yanıt geldi. İslam, "Altına 'Makedonyalı Lütfü" diye bir imza atmalıydınız" ifadeleri kullandı.

İYİ Partili Türkkan, Cihangir İslam'ın paylaşımına, "Cevap vermem gereken biri mi diye baktım, olmadığını görünce vazgeçtim" sözleriyle tepki gösterdi. İttifak ortağı iki partinin milletvekilleri arasında yaşanan polemiğe bazı sosyal medya kullanıcıları da katıldı.