Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Manavgat'ta barajda mahsur kalanlar kurtarıldı

Gündem , 29 Temmuz 2021 Perşembe, 12:28

Antalya'nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale sürüyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Barajda mahsur kalan 10 kişi ise kurtarıldı.

Manavgat'ta barajda mahsur kalanlar kurtarıldı

Antalya'da dün öğle saatlerinde Manavgat'ın Yeniköy mahallesinde başlayan ve büyüyerek 4 farklı noktada gün boyu ilerleyen yangına müdahale devam ediyor.

Gece boyunca esen şiddetli poyraz nedeniyle alevler Ulukapı Sülek Mahallesi'ne kadar geldi.

MUHİTTİN BÖCEK: AŞIRI RÜZGAR NEDENİYLE SÖNDÜRÜLEMEDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaptığı açıklamada, "Hala aşırı derecede rüzgar olması dolayısıyla yangın söndürülemedi. Gece müdahale karada devam etti. İçimiz yanıyor. Burada şu an itibarıyla gece 6. mahallemize de ulaştı yangın. 82 yaşında bir büyüğümüz rahmetli oldu. Hızla devam ediyor çalışmalar. Aşırı derecede poyraz var. Dün akşam 20 sularına kadar 5 mahalle tahliye edilmişti. Gece 6 mahalle daha boşaltıldı. Bütün ekiplerimiz orada, Manavgat Belediye Başkanımız orada. Sayın Bakanlarımız burada. 4 yerde başlamış olması düşündürücüdür ancak şu anda derdimiz orada insanımızın can kaybı olmamasıydı. Ormanda da canlılar var tabii, derdimiz şu an o. Savcılıklarımız gereğini yapıyorlardır. 750 kişilik KYK yurdumuz var, orada otellerimiz de var. Orada o konuyla (barınma) ilgili sıkıntımız olmaz. Ben 27 yıldır yöneticiyim, böyle bir yangım görmedim. Yollarda trafiğe çok çıkılmaması ve evleri sıkıntılı olan vatandaşlarımızın evlerini terk etmeleri çağrısı yapıyorum. Restoran işleten 10 kişi Oymapınar'da mahsur. Onları da inşallah kurtaracağız" ifadelerini kullandı.

10 KİŞİ KURTARILDI

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, "Oymapınar Barajı'nda mahsur kalan 10 vatandaşımız kurtarıldı, hastanede kontrol altına alındı. Dumandan etkilenmişler, hayati tehlikeleri yok" açıklamasında bulundu.