Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Marmara için lodos uyarısı!

Gündem , 07 Nisan 2021 Çarşamba, 08:45

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Bahar aylarının gelmesine rağmen devam eden soğuk havanın ardından gözler MGM'ye çevrildi.

Marmara için lodos uyarısı!

Hafta sonu Marmara Bölgesi'nde etkili olan soğuk hava sonrası Meteoroloji uzmanları lodos uyarısı yaptı. Perşembe günü Marmara ve Ege bölgesinde kuvvetli lodos görülecek. Bursa, Sakarya, Balıkesir ve Kütahya'da da kar yağışları etkili olacak. Son hava durumu raporuna göre ise 7 Nisan'da İstanbul çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ön görülüyor. İşte, Meteoroloji 7 Nisan İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

İstanbul'a lodos uyarısı yapan Meteoroloji uzmanları "Araçlarınızı kapalı yerlere almaya özen gösterin" uyarısında bulundu. Günlük hava durumu raporuna göre bugün ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'nin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Ancak perşembe günü hava sıcaklığı 4 derece düşebilecek.

BURSA İÇİN HAVA TAHMİNLERİ İSE ŞÖYLE:

Bursa'da geçtiğimiz günlerde etkili olan kuvvetli yağışın 2 günlük molası bugün sona eriyor.

Sabah saatlerinde en düşük 13 derece ölçülen hava sıcaklığı, gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve rüzgarlı havayla birlikte 23 dereceye kadar tırmanıyor.

Akşam saatlerinden itibaren düşüşe geçen sıcaklık yarın ise şehre hafif yağış geçişleri ile dönecek.

KARLA KARIŞIK YAĞIŞ GEÇİŞİ GELİYOR

Bursa için meteoroloji tarafından yayınlanan 5 günlük hava tahmin raporlarına göre yarın hava sıcaklığında 10 dereceye yakın bir düşüş beklenirken, gün içerisinde yer yer yağış geçişleri görülecek.

Yağışıma şiddetli olmadı beklenmezken, termometreler 12 derecelere kadar geriliyor.

Cuma günü için ise sabah saatlerinde 0 dereceye kadar düşecek sıcaklıkla birlikte gün içerisinde termometreler en yüksek 9 dereceyi gösterecek.

Ayrıca gün içerisinde hafif sağanak yağışın karla karışık olacağı tahmin ediliyor. Hafta sonu için ise zirai don uyarısı yapılıyor.