Bursa
Parçalı Bulutlu
20.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Marmarabirlik göreve!

Bursa , 03 Ekim 2020 Cumartesi, 17:00

Başta Gemlik olmak üzere, zeytinlikleri vuran dolu felaketinden sonra ciddi boyutlara ulaşan hasardan etkilenen zeytin üreticilerine elini uzatarak dip zeytinini satın alan Gemlik Belediyesi herkesin takdirini kazandı.

Marmarabirlik göreve!
Gemlik Belediyesi'nin aslında asli görevi olmamasına rağmen, üreticisine sahip çıkmasına karşın, zeytin üreticilerinin haklarını korumak için kurulan Marmarabirlik gibi dev bir kooperatifin siesta uykusunda olması ne kadar garip değil mi?

Dev gibi bütçesinden oka çoka kaynak ayırmakta mahir olan , medyada görünmek için paraları  bayım bayım bayılan Marmarabirlik ve Başkanı Hidamet Asa kendisini var eden bir kurumun başında iken dolu vurgunu sebebiyle dibe düşen yağlık zeytin için üyelerine  üç kuruş ayıramaz mıydı?

Kooperatif seçimlerinde boş vaatlere inanan, kurulmuş tezgahlarda kilim gibi dokunan ve  kime oy vereceklerini bilmeyen zeytin üreticisi kendisini 1.00 ve 1.50  lira fiyatla  yağhanelerin kucağına oturtan Marmarabirlik yönetimini seçim günü geldiğinde yeniden seçeceğinden asla kuşkum yoktur.

Yeni doluya kadar zeytin üreticisine geçmiş olsun derken bu yılki Zeytin Hasat Şenliği'nin matem ilan edilmesini öneriyorum.