Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Marshall ile Altınmakas'ın "USTA" işbirliği

Bursa , 13 Eylül 2021 Pazartesi, 15:33

Marshall Boya özel olarak hazırlanmış sınav aracı ile boya ustalarının kendi bölgelerinde MYK ( MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI ) sınavına girmelerine olanak tanıyor. Marshall-Usta Belge işbirliği ve BOYAMER-Altınmakas Boya'nın destekleriyle Bursa ustaları ile buluştu. Firma yurt genelinde yapacağı bu gezilerle boyacılık işiyle uğraşan tüm ustalara geçerli ustalık belgesine sahip olma imkanı sunuyor.

Marshall ile Altınmakas'ın  "USTA" işbirliği

Haber : Osman Gürçay

Türkiye'nin lider boya markalarından Marshall, boya ustalarına destek sunmaya devam ediyor. Bugüne kadar 9.000 den fazla kişiyi belgesine kavuşturan firma, her yıl düzenlediği MYK sınavlarını yaygınlaştırmak için şehir merkezlerine uzak olan ustalara özel gezici sınav aracı ile ulaşarak onlara MYK sınavına girme imkanı sağlıyor.

Ustaların işini kolaylaştırmak için her zaman yenilikçi çalışmalar yaptıklarının altını çizen Marshall Boya bölge eğitim sorumlusu Şahin Bayram, "Marshall olarak hem devlet hem de yerel mülki amirlerden gerekli onayları alarak gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle ustalarımızın hayatına değer katmayı amaçlıyoruz" dedi.

MYK belgesi tüm dünyada geçerli

T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, 4417 sayılı İşsizlik Sigorta Kanunu kapsamında sınavları başarıla tamamlayan ve MYK İnşaat Boyacısı (Seviye-3) Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan adayların ücretleri İşsizlik Sigortası Fonun'dan karşılanmaktadır.

Aynı zamanda yurtdışında da geçerli olması ve ustaların gerek kamu gerek özel kurumlarda çalışabilmesi açısından önem arz ediyor. Katılmak isteyen adayların 444 88 00 çağrı merkezini araması yeterli oluyor.

İşinin değerini ustalarımız, ustaların değerini Marshall bilir diyen Marshall Boya ile ustaların çözüm ortağı Altınmakas Boya, MYB Mesleki Yeterlilik Belgesinin getirdiği ayrıcalıkları ustaların hizmetine sunuyor.

Sınava katılıma ilginin büyük olduğunu ifade eden Sinan Altınmakas, uluslararası iş dünyasında akredite edilen bu belgenin önemini kavrayan ustalara teşekkür etti.