Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

MasterChef 2021'e veda eden yarışmacı belli oldu!

Magazin , 11 Ekim 2021 Pazartesi, 09:52

Tv8 ekranlarının sevilen yarışma programı MasterChef 2021, 10 Ekim Pazar akşamı 87'nci bölümüyle ekranlara geldi.

MasterChef 2021'e veda eden yarışmacı belli oldu!

Eleme heyecanının yaşandığı gecede; yarışmayı balkondan izleyen Safanur'un, Pelin ile konuşması Mehmet Yalçınkaya'yı kızdırdı. Mehmet Şef, Safanur'u stüdyodan gönderdi. Eleme adayları canla başla en iyi yemeği yapmaya çalışırken; içlerinden biri MasterChef Türkiye hayallerine veda etti. İşte MasterChef son bölümde yaşananlar...

Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun jüri üyeliğini üstlendiği MasterChef'te dün akşam 87'nci bölümüyle ekrana geldi. Eleme oyunlarının yer aldığı bölümde potaya giren altı yarışmacı, en iyi yemekleri yaparak yarışmada kalmak için kıyasıya yarıştı.

ELEME HEYECANI

MasterChef Türkiye'de bu hafta elemeye kalan Tahsin, Azize, Mustafa, Pelin, Burcu ve Dilara, ilk oyunda ispir fasulyesiyle en yaratıcı ve lezzetli yemeği yapmaya çalıştı.

SAFANUR-PELİN DİYALOĞU

Eleme gecesinde yarışan yarışmacılar arasında yer almayan ve oyunu balkondan izleyen Safanur, Pelin ile konuştu. Pelin'e tavsiyede bulunan Safanur, "Poke top olmuyor mu?" diyerek tarifte bulundu.

En iyi tabağı yaparak ikinci tura kalmamak için mücadele eden Pelin ise balkondan kendisine seslenen Safanur'a "Olmuyor, püre yapıyorum" cevabını verdi.

MEHMET ŞEF STÜDYODAN GÖNDERDİ

O anları gören Mehmet Yalçınkaya ise sinirlendi. Ünlü şef, Safanur'a "Seni gönderiyorum. Size 'Karışmayın' dedik. Ama oradan tarif gönderiyorsun. Seni kulise alabilir miyim?" dedi.

Mehmet Şef'in eleme gecesinde arkadaşına tarif verdiği için stüdyodan çıkardığı Safanur ise özür dileyerek gitti.

İLK TURUN EN BAŞARILI ÜÇ TABAĞI

Öte yandan süre sonunda tabağını ocakta bırakan Azize'nin yemeği değerlendirilmeye alınmadı. Böylece Azize doğrudan elemeye kaldı. Bu turda en iyi yemeği yapan Tahsin, Pelin ve Burcu bir hafta daha MasterChef'te bir hafta daha kalmayı başardı.

Eleme turunun ikinci etabına kalan Mustafa, Azize ve Dilara; Mehmet Şef'in özel tarifi olan İnci yemeğini en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Zorlu dakikalar yaşayan yarışmacılar, süre sonunda tadım için yemeklerini şeflere sundu.

İŞTE VEDA EDEN YARIŞMACI

Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu üç kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef'te bu haftanın elenen ismi Mustafa oldu. Yedeklerden ana kadroya gelen ilk yarışmacı olan Mustafa Ozan, duygusal anlar yaşadı.