Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Mazbata nerede?

Bursaspor , 31 Ağustos 2020 Pazartesi, 21:20

Bursaspor Kulübü ESKİ Başkanı Mesut Mestan görevini bitirdi. Kendisini sezon içerisinde hiç eleştirmedik. Sırf başarılı olsunlar, takım kötü gitmesin diye sustuk ama bir yere kadar.

Mazbata nerede?
Bugün mazbata teslim töreni vardı. Erkan Kamat ve yönetimi tam kadro oradaydı. Mesut Mestan ve yönetimini temsilen Yıldırım Hacıoğlu gitti. Mesut Mestan da görevi alırken, Ali Ay yönetiminden sadece 2. Başkan Cem Öztürk vardı.

Burada bir sorun yok ancak Erkan Kamat ve yönetiminin mazbatayı teslim almaması normal. Normal derken de şunu söylüyorum kulüp avukatı yok, muhasebecisi yok, başkanı yok…

Sen olsan alır mısın? Ben olsam almam.

Zaten sıkıntı da orada var. Sen hangi akla hizmet muhasebeciyi işten çıkarırsın? Ne oldu da bu kararı alırsın? Aldın diyelim yöneticiler nasıl buna imza atarlar?

20 Ağustos tarihinde tanıdığım bütün yöneticileri aradım tek, tek “Muhasebeci Müzeyyen Hanım’ı işten yönetim kurulu kararıyla çıkarmış, tazminatını da peşin ödüyormuşsunuz” diye. Aralarında çok sevdiğim abilerim de vardı ve hepsi “Olur mu kardeşim yok öyle bir şey” dediler.

Şimdi rica ediyorum Erkan Kamat başkandan. O kararın altında imzası olanları tek, tek bana söyleyin. Aralarında aradığım, sorduğum kim varsa onlara da bu satırlardan iki çift kelamım olacak. Göreve geldiğinizde yapmanız gerekeni, görevi bırakırken yaparsanız birileri de size sorar “Hayırdır yangından mal mı kaçırıyorsunuz?” cevap veremezsiniz.

Şimdi kulübün senelerdir yaptığı hatalara rağmen ekmeğini kemiren bu arkadaşın görevi son bulsa da nasıl olur da hesapları devretmeye gelmez?

Yıldırım Hacıoğlu ile görüştüm az önce, hala daha kulüpte olduğunu muhasebeci ve avukat olmadığı için uğraştığını öğrendim. Kendisi bana “Fatih ben geldim eski yönetimi temsilen. Erkan Bey de ‘Avukat ve muhasebeci yok. Hatalı durumlar olmasın incelemek istiyorum’ dedi. Ben de kendisini kırmadım, kaç saattir buradayız ve inceliyoruz. Kulüp bilgisayarı da elimizde. Yanan evrak vs. yok. Ancak sosyal medyada böyle bir haber çıktı. Erkan Bey ve yönetimiyle beraber anca incelemeler bitti. Özellikle hukuksal anlamda bir problem yok” dedi.

Şimdi bütün bunlara gerek var mıydı? Durup dururken ortalık yangın yeri.

Yok öyle kaçmak.

Kimse bu takımı sokakta bulmadı. Bunun hesabı en kısa zamanda hukuksal anlamda sorulacak. En az 1000 kişi ile dava dilekçesi verilecek. Bunu da buradan açık, açık söylüyorum. Mesut Mestan ve yönetimi ibra olmuştur, kongre üyelerinin kararına saygı duyarım. Ancak Müzeyyen Hanım ve yaptıkları ibra edilmeyecek. Kendisinin yanlışı da varsa, doğrusu da varsa adalet önünde tescillenecektir. Biz zamanında “Şifreleri vermiyor” dediğimizde bize inanmayanlar şimdi umarım utanıyordur.

İnşallah Bursaspor’un ömrü uzundur. O yaşadıkça kahrolacak tipler de her daim yerin dibinde yaşamaya devam edecekler. Evraklar yakıldı mı bilmem ama Bursaspor’un geleceğine kilit vurmak isteyenler kulüpten ayrıldı. Şimdi tek sorum var:

Mazbatayı neden seçilmiş başkan Erkan Kamat’a değil de, Müzeyyen Hanım’a verdiniz?