Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Mehmet Zeki Çelik skandalı!

Bursaspor , 22 Ocak 2021 Cuma, 09:00

Bursaspor'un altyapısından yetişen ve sonrasında İstanbulspor'a verilen Mehmet Zeki Çelik transferinde usulsüzlük yapıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Mehmet Zeki Çelik skandalı!

İstanbulspor Kulübü Asbaşkanı Ömer Saral'ın sosyal medyadan yaptığı bir açıklamaya Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım cevap verince ortam gerildi.

Ömer Saral sosyal medya hesabı twitter üzerinden "MehmetZekiÇelik 2.5 Milyon Euro değil, 1 Milyon Euro bonservis bedeliyle Lille Kulübüne transfer olmuştur. İstanbulspor oyuncunun bir sonraki satışından 15 Milyon Euro bonservis bedeline kadar %15, üstü bonservis bedeli için %20 pay hakkına sahiptir." mesajını paylaştı.

Bu paylaşıma Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım "Bu satışta Bursaspor'a bir sonraki satıştan az para vermek için yaptığınız düzeni istersen tüm Türkiye'ye anlat. Yoksa yakında ben anlatırım. Ne kadar dürüst olmadığınızı tüm Türkiye'ye görür. Sen git edep al babadan. Benim matabım ancak olsa olsa baban Ecmel Başkan olur!" cevabını verdi.

Bu mesaja Ömer Saral "Edep ve dürüstlük eksikliğimiz yok. Gizli saklı işimiz de yok. Bu senin kulaktan dolma iddian. Kim ne biliyorsa açıklayabilir. Biz Bursaspor Kulübü ile hesabımızı gördük. Madem muhatabın Ecmel Başkan, ona anlat derdini, benimle muhattap olma!" sözleriyle cevap verdi.

Yüksel Yıldırım son olarak "Küçük Ömer, Yüksel YILDIRIM olarak ben bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye? Malesef senin terbiyesizliğin ve yaptıkların Ecmel Başkan'a bir baba olarak haksızlık yapmaktan başka bir şey değil. Samsunspor olarak en büyük cevabımız sahada olacaktır!" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Dönemin İstanbulspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak'ın istediği Mehmet Zeki Çelik'i kadroda düşünmeyince Ali Ay döneminin teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu oyuncunun satışına onay vermişti.

İki kulüp arasında yapılan anlaşma gereği Zeki Çelik'in başka takıma transfer olması durumunda Bursaspor %50 pay hakkına sahip olacaktı. İstanbulspor'un Fransız ekibi Lille'ye sattığı Zeki Çelik transferinde sarı-siyahlı takım bonservis bedelinin 1 milyon € olduğu açıklamıştı.

Alınan bilgilere göre bu bedelin aslında 2 milyon 500 bin € olduğu ve İstanbul ekibinin daha fazla para almak adına gerçek bonservis bedelini sakladığı ifade ediliyordu. Bu dönemin mevcut başkanı Ali Ay ve yönetimi işinin üzerinde gitmeyince bu iddialar havada kaldı.