Bursa
Çok Bulutlu
11.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Melania evine dönmek istiyor

Dünya , 11 Aralık 2020 Cuma, 14:24

Donald Trump'ın kaybettiği başkanlık seçiminin sonucunu tersine çevirmek için verdiği uğraşa karşın Melania Trump çoktan Beyaz Saray'dan sonraki hayatını planlamaya başladı. First Lady'nin, Washington defterini kapatarak, "Sadece eve dönmek istiyorum" dediği iddia edildi.

Melania evine dönmek istiyor

Donald Trump'ın seçimde hile yapıldığına dair iddialar öne sürerek Joe Biden'a karşı kaybettiğini kabul etmemekle birlikte hukuk savaşı başlattığı dönemde Melanie Trump çoktan Beyaz Saray'dan sonraki hayatını planlamaya başladı. Metro gazetesinin First Lady'ye yakın bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, Melania Trump başkent Washington defterini kapatarak, "Sadece eve dönmek istiyorum" dedi.

20 Ocak'ta yapılacak görev değişim töreni sonrası Beyaz Saray'ın yeni sakinleri Joe Biden ve eşi Jill Biden olacakken, Trump çiftinin New York'taki Trump Tower'da bulunan çatı katına ya da Florida, Palmiye Sahili'nde Mar-a-Lago adlı köşke yerleşmeleri bekleniyor. Donald Trump 3 Kasım seçimini kaybettiğinde geçen ay zamanının büyük bölümünü bu sahil köşkünde geçirmişti.

First Lady, eşi Donald Trump'ın umutsuzca Beyaz Saray'da kalma girişimlerine açıkça destek verdi. Geçen hafta sonu Georgia'da bir mitingde ona eşlik etti, defalarca aslında eşinin seçimi kazandığını iddia etti ve yetkilileri sonucu tersine çevirmesine yardım etmeye çağırdı. Ama kapalı kapılar ardında Trump çiftinin farklı bir hikayesi var gibi görünüyor. Trump 2024 seçimlerine yeniden katılacağının sinyalini verirken, First Lady'ye yakın bir kaynak, CNN'e, Melania Trump'ın, eşinin başarılı olamayacağını düşündüğünü aktardı.

"MELANIA DAKİKALARI SAYIYOR"

Öte yandan çiftin özel hayatında da işlerin yolunda gitmediğine dair iddialar var. Trump'ın eski yardımcısı Omarosa Manigault Newman, seçimin ardından verdiği bi röportajda, 15 yıllık evliliğin sona erdiğini iddia ederek, "Melania boşanmak için dakikaları sayıyor" demişti. Melania Trump'ın boşanma işlemlerine başlaması için Beyaz Saray'dan taşınmalarını beklediğini iddia etmişti.

Trump'la 2004 yılında The Apprentice (Çaylak) programına çıktıktan sonra tanışan, Ocak 2017'de Trump'ın yardımcısı ve Halkla İrtibat Ofisi'nde İletişim Direktörü olan 46 yaşındaki Omarosa Manigault Newman, Donald ve Melania Trump çiftinin evliliklerinin çok tuhaf bir evlilik olduğunu ve Trump'ın Melania'yı eşten çok bir emir kulu gibi gördüğünü söylemişti.

Newman ayrıca şunları söylemişti: "Bu evlilik hakkında yorum yaparken çok dikkatli davranıyorum çünkü kapalı kapılar ardında neler olduğunu bilseniz başınız döner. Ben Trump ve Melania çiftini ilk görüşmeye başladıklarından bu yana tanıyorum. 17 yıllık ilişkilerinde Trump ve eşi bazen birbirlerini çok sevdiler. Ancak bazen de Trump eşine tam olarak köle muamelesi yaptı. Birçok kez medya önünde Melania'nın Trump'ın elini tutmak istememesi de evlilikleri hakkında ipucu veriyordu."