Bursa
Çok Bulutlu
19.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Menajerlerin esiri olmak

Bursaspor , 27 Temmuz 2020 Pazartesi, 22:17

Bursaspor’un Adana Demirspor’a aynı lig mücadelesinde olduğu gibi 4-1 yenilmesi ve Süper Lige yükselme umutlarının bitmesinin ardından camiada çok konuşulacak olaylar yaşandı.

Menajerlerin esiri olmak
Bana göre ilk sırayı futbolcu menajerleri aldı. Yeşil beyazlı takımda çoğunluktaki futbolcuların menajeri Metin Korkmaz’ın sahibi olduğu şirket. Her kritik maç öncesi Metin Korkmaz’ın takımın önemli silahlarını Süper Lig kulüpleriyle Avrupa kulüplerine pazarlama söylemleri.

Sonrasında ise ne oldu derseniz;

Adı geçen futbolcu, yetiştiği kulübüne oynadığı lig maçlarında yeterli katkıyı maalesef ortaya koyamadı.

Sonrasında Adana Demirspor maçı öncesinde garip bir olay yaşandı.

Takımın ikinci kaptanı, orta alandaki en önemli oyuncularından birisi olan Özer Hurmacı maç ilk on birinde olmadığını görünce, takımı terk etmesi sezonun en önemli maçı öncesinde takımın moralinin yerlerde sürünmesine neden oldu.

Anladığım kadarıyla Bursaspor da hem kulüp hem de futbolcular menajerlerinin esirleri oldular. Sonuçta zararı gören yeşil beyaz sevdalıları oldu.

Ancak bir başka duyumlarım da var ama burada pek dile getirmek istemiyorum, kulübümün zarar görmemesi için. Bursasporlu olarak susmak benim görevim. Zamanı gelince bayramlık ağzımı o zaman açarım.

Zaman içerisinde mutlaka bu konulara değineceğiz.

Evet;

Pandemi nedeniyle Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne maalesef gidememiştik. Personelin maaşları alamadığını öğreniyorduk. Ancak acı bir gerçeği de maç sonu futbolcu röportajlarında duydum.

Anıl Karaer ve Kerem Cem Akyüz’ün ve tüm futbolcuların on aydır maaşlarını alamadıklarını duyunca çok üzüldüm. Sonrasında biz maaş alamayan, ailelerinin geçimlerini ailelerinin desteğiyle sürdürebilen futbolculardan kazanmalarını istiyoruz. Kazanamadıklarında da onlara tepki gösteriyoruz.

İnanın aylarca para almadan çalışan bu futbolcu grubunun haricinde insanların olacağına inanmıyorum.

Hepsi delikanlı imiş.

Çıkıp güçleri el verdiği süre içerisinde mücadele ettiler.

Hepsini yürekten kutlamak gerek.

Ancak bu kulübü yönetmekle görevli başkan ve yönetimi ne iş yapar doğrusu onu merak ediyorum.

On ay boyu maaş ödeyememek ne demek.

Elbette Mesut Mestan ve yönetimi bunun hesabını elbette kulübün üyelerine verecektir.

Sanıyorum, yeni sezon öncesinde Bursaspor’da galiba yeni bir yönetim sıkıntısı ve krizi yaşayacağız.

İnşallah yeni sezon öncesinde takıma UEFA’daki dosyalar nedeniyle transfer yasağı gelmez. Yine sezona eksi puanlarla başlanmaz.