Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Merih Demiral: "Dünya Kupası'na katılacağımıza inancım tam"

Spor , 11 Ekim 2021 Pazartesi, 10:02

A Milli Takım'ın yıldız savunmacısı Merih Demiral, 2022 Dünya Kupası'na katılma konusunda iyimser.

Merih Demiral: "Dünya Kupası'na katılacağımıza inancım tam"

A Milli Takım, 2022 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında Letonya'ya konuk olacak.

Karşılaşma öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Merih Demiral, geçmişe değil geleceğe odaklandıklarını ve başarılı olmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

"Geçmişe değil geleceğe bakmak istiyoruz"

"Tabii ki geçmişte çok iyi performanslar sergiledik hem takım hem bireysel olarak. Kötü performanslar da sergiledik. Ama biz geçmişe değil geleceğe bakmak istiyoruz. Tabii ki performans düşüklükleri oluyor zaman zaman. İnşallah özlediğimiz günlere geri döneriz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz."

"Tepkileri dikkate almaya çalışıyoruz"

"Her zaman motivasyonumuz var. Özellikle milli takımda hiçbir maçı kolay görmüyoruz. Bazen istemediğimiz performanslar oluyor. Tabii ki tepkiler de oluyor, onları da dikkate almaya çalışıyoruz. Bazen üzülüyoruz. İçeride çok iyi bir ortam var. Herkes elinden gelen en iyi mücadeleyi vermeye çalışıyor. İnşallah Dünya Kupası'na katılırız."

"Dünya Kupası'na katılacağımıza inancım tam"

"Sorumluluk hepimizde. Kim oynuyorsa, kim Milli Takım içerisindeyse sorumluluk hepimizde. Taktiksel olarak neyi nasıl yaptığımızı hocamız anlatacaktır. Hocamız da yeni geldi, kendi mentalitesini yansıtmaya çalışıyor ve bu kolay değil. Her şey bir anda oldu. Hem hocamız hem de Hamit abi çok kariyerli, çok deneyimli. Bunlar bizim için bir şans. Hocamız kendi mentalitesini bize yansıtmaya başladıkça çok daha iyi olacağımıza inanıyorum. Her zaman pozitif bakmaya çalışıyoruz. Tabii ki rakiplerimizin puan kaybını bekleyeceğiz ama benim Dünya Kupası'na katılacağımıza inancım tam. 6 maçtır Letonya'yı yenemiyoruz, tabii ki bu onlar için büyük bir şans. Yarınki maçı kazanmak istiyoruz ama bunlarla ilgilenmiyoruz. 6 maçtır Letonya'yı yenemiyoruz belki ama o talihsizliği kırıp buradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz."