Bursa
Çok Bulutlu
11.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Merih Demiral Juventus'un geleceği

Spor , 24 Mart 2021 Çarşamba, 15:21

İtalyan futbolunun efsane isimlerinden Christian Vieri, Merih Demiral'ın Juventus'un önümüzdeki yıllarında önemli yer tutacağını söyledi.

Merih Demiral Juventus'un geleceği

Serie A'nın unutulmaz golcülerinden Christian Vieri, La Gazzetta dello Sport'a verdiği röportajda eski takımı Inter'in şampiyonluğa koştuğu sezonu değerlendirdi.

Geride kalan 28 hafta sonunda Inter'in bir maçı eksik olmasına rağmen en yakın rakibi Milan'ın altı puan önünde olması nedeniyle büyük bir avantaja sahip olduğunu belirten Vieri, Juventus'un şampiyonluğu kaybetmesinin sorumlusununsa eski takım arkadaşı Andrea Pirlo olmadığını söyledi.

Juventus'un üst üste dokuz şampiyonluk kazandığını hatırlatan Vieri, bir noktada kaybetmelerinin normal olduğunu söyledi.

"Arka arkaya dokuz şampiyonluk kazanırsanız er ya da geç bir yerde kaybedersiniz. Bu geçtiğimiz sezon ya da önümüzdeki sezon da olabilirdi ama Pirlo döneminde oldu.

"Juventus, Ronaldo gibi harika bir oyuncuya sahip olsa da Inter şu an daha güçlü olan takım ve kazanmaya çok daha açlar.

"Buffon ve Chiellini'nin on yıl önceye göre daha az oynamalarının tek nedeni fiziksel durumları ama onlara yapılan eleştirilere katılmıyorum. Juventus bu oyuncularla oynamasına rağmen geleceği de satın aldı.

"Kulusevski, MC Kennie, Arthur, De Ligt, Merih Demiral ve Bentancur bu takımın geleceği. Juventus bu planlamayı çok iyi yaptı. Herkes yarınını bugünü kadar düşünmeli ama bunu yapan tek takım Juventus.

"Juventus'un Pirlo ile yollarını ayıracağını düşünmüyorum. Bunu yaparlarsa son üç yılda üç farklı teknik direktörü göndermiş olacaklar ve böyle bir tercih yapacaklarını sanmıyorum.

"Pirlo'nun şampiyon olabileceklerini düşünmesi çok fazla bir şey ifade etmiyor. Bir teknik direktörün yapmak zorunda olduğu bir açıklamayı yaptı hepsi bu. Juventus şampiyon olamayacak."

"Inter'in Eriksen ve Perisic'i rotasyona dahil etmesi takımı daha güçlü hale getirdi. Conte hata yaptığını anladı. Eriksen'in yeniden süre bulması takıma kalite getirdi. Onun, Perisic'in ve Sanchez'in yeniden dahil olması işlerini kolaylaştırdı."