Bursa
Parçalı Bulutlu
19.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Merkel açık açık tehdit etti! 'Fazla vaktimiz yok, harekete geçilmezse...'

Dünya , 29 Mart 2021 Pazartesi, 08:41

Almanya'da sular durulmuyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel, eyalet başbakanlarından yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadelede kararlaştırılan tedbirleri uygulamalarını istedi. Merkel, eyalet başbakanlarının tedbirleri almada harekete geçmemesi durumunda Enfeksiyon Yasası'nda değişiklik yapabileceğini aktardı. Öte yandan covid-19'un mutasyona uğramış türlerine işaret eden Merkel, "Temelde yeni bir salgınla karşı karşıyayız. Bu yeni virüs çok daha agresif, daha bulaşıcı ve daha ölümcüldür." dedi.

Merkel açık açık tehdit etti! 'Fazla vaktimiz yok, harekete geçilmezse...'

Almanya Başbakanı Angela Merkel, eyalet başbakanlarını açık açık tehdit ederek koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadelede kararlaştırılan tedbirleri uygulamalarını istedi.

TALİMAT VERDİ

Merkel, ARD televizyonunda yayınlanan "Anne Will" adlı programda yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgınındaki üçüncü dalgayı kırmak için eyalet başbakanlarıyla mart başında alınan kararların etkili ve hızlı şekilde uygulanması gerektiğini söyledi."Eyaletlerde eyleme geçilmesine ihtiyaç var." diyen Merkel, eyalet başbakanlarının vaka sayılarının düşürülmesi için etkili araçlara sahip olduğunu, bunların kullanılmasını talep etti.

SERT TEDBİR SİNYALİ

Yeni vaka sayıları belirli bir seviyeye ulaştığında "acil frene basılması" ve sert tedbirlerin uygulamaya girmesinin kararlaştırıldığını anımsatan Merkel, vaka sayılarının çok yüksek olduğu bölgelerde dışarıya çıkmanın kısıtlanması ve insanlar arasında temasların azaltılması gibi tedbirlerin getirilebileceğini belirtti.

Merkel, bunun yanı sıra okullarda ve iş yerlerinde hızlı testlerin uygulamaya konulmasını ve işverenlerin personeline uzaktan çalışma imkanı sunmasını istedi.

TEHDİT ETTİ

Başbakan Merkel, eyalet başbakanlarının tedbirleri almada harekete geçmemesi durumunda Enfeksiyon Yasası'nda değişiklik yapabileceğini aktardı.

Kovid-19'un mutasyona uğramış türlerine işaret eden Merkel, "Temelde yeni bir salgınla karşı karşıyayız. Bu yeni virüs çok daha agresif, daha bulaşıcı ve daha ölümcüldür." dedi.