Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Messi'nin kramponuna rekor fiyat

Spor , 01 Mayıs 2021 Cumartesi, 09:33

Lionel Messi, yeni bir rekor daha kırdı. Ancak rekoru kıran bu kez yıldız futbolcunun kendisi değil; ayakkabıları... Messi'nin 644'üncü golünü attığı ve "aynı kulüple en fazla gol atan futbolcu unvanını" elde ettiği maçta giydiği kramponlar rekor bir ücrete satıldı.

Messi'nin kramponuna rekor fiyat

Aralık ayında Real Valladolid ağlarını havalandırarak bir kulüpte en fazla gol atan oyuncu unvanını elde eden Lionel Messi'nin bu maçta giydiği kramponlar rekor bir ücrete satıldı.

Arjantinli yıldızın ayakkabıları açık artırmada yaklaşık 173 bin dolara alıcı buldu. Elde edilen gelir Barcelona'daki Vall d'Hebron Universitesi Hastanesi'ne aktarıldı.

643 gollü efsane futbolcu Pele'yi geride bırakarak aynı kulüple en fazla gol atan futbolcu unvanının tek sahibi olan 33 yaşındaki yıldız, şimdiye kadar 668 gol attı ve rekorunu geliştirmeye devam ediyor.

Bu sezon La Liga'da 26 gol bulan ve en yakın takipçisi Benzema'nın 5 gol önünde bulunan Lionel Messi, sezonu gol kralı olarak tamamlaması halinde üst üste 5, toplamda ise 8. kez bu başarıyı elde ederek bu alanda da rekorunu gelişterecek.