Bursa
Çok Bulutlu
13.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Meteoroloji bölge bölge uyardı! Sıcaklıklar bir anda düşecek...

Gündem , 06 Mart 2021 Cumartesi, 08:33

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre bugün Marmara, Ege, Karadeniz ile Antalya, Osmaniye, Hatay ve Eskişehir'de sağanak yağmur bekleniyor. Yağış alan bölgelerde sıcaklıkların bir anda 2 ila 8 derece azalacağı belirtilirken, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Bartın, Düzce, Rize çevrelerinde sağanak kuvvetli olacak. İstanbul'da bugün yağış öğle saatlerinden itibaren başlayacak. İşte Meteoroloji'nin 6 Mart Cumartesi günü hava durumu raporu...

Meteoroloji bölge bölge uyardı! Sıcaklıklar bir anda düşecek...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege ( Muğla ve Denizli dışında), Karadeniz, Antalya, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Bartın, Düzce, Rize çevreleri ile Kastamonu ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, Erzurum, Ardahan, Muş, Bitlis çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

Meteoroloji haritayı paylaşarak duyurdu! Bazı bölgelerde yüzde 80'i aştı

SICAKLIKLAR BİR ANDA DÜŞECEK

Sıcaklıkların yağış alan bölgelerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların bu akşam saatlerinde Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu kıyı kesimlerinde, gece saatlerinde Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BURSA'DA SICAKLIK DÜŞÜYOR

Bursa'da hafta sonu yasaklarının kalktığı ilk günde yağış bekleniyor. Gün içerisinde hava sıcaklığı 17 derecelere kadar ulaşsa da özellikleriyle saatlerinden itibaren yer yer yağmurlu hava etkili olacak. Yağışla birlikte sıcaklık yarın gün içerisinde 9 derecelere kadar düşerken, yağış devam edecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (6 MART 2021)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ