Bursa
Parçalı Bulutlu
11.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Meteoroloji'den Bursa açıklaması!

Bursa , 12 Aralık 2020 Cumartesi, 09:30

Meteoroloji 12 Aralık 2020 Cumartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Bursa hafta sonuna yağışlı bir günle başladı. Gece saatlerin başlayan sağanak yağışın gün içerisinde il genelinde yer yer etkisini gösterecek. Hava sıcaklığı ise en yüksek 17 dereceye yükselecek.

Meteoroloji'den Bursa açıklaması!

Türkiye genelinde yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 2. haftasının ilk cumartesi gününe Bursa yağışlı bir günle uyandı.

Bursa genelinde yer yer geçişli olarak gece saatlerinden itibaren yüzünü gösteren sağanak yağışın, gün içerisinde de aralıklarla sürmesi bekleniyor.

Hafif sağanak şeklinde görülen yağışla birlikte hava sıcaklığı ise gün içerisinde en yüksek 17 dereceye kadar yükselirken, yağış geçişlerinin akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

YARIN VE YENİ HAFTADA YAĞIŞ VAR

Bursa'da hafta sonu yasağının 2. gününde de (YARIN) hava yağışlı olacak.

Sağanağın yarın daha fazla etkili olacağını bildiren Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının ise 18 derecelere kadar yükseleceğini bildirdi.

Yeni haftada çarşamba gününe kadar sağanak yağış tahmini yapıldı. Meteorolojiden elde edilen verilere göre, hafif sağanak şeklinde görülecek yağışlar Bursa'da 5 gün boyunca etkili olacak.

Hava sıcaklığı ise salı gününden itibaren 5-6 derecelik bir düşüşle 12 derecelere kadar geriliyor.