Bursa
Çok Bulutlu
12.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Meteoroloji'den Bursa için hafta sonu uyarısı!

Bursa , 25 Eylül 2020 Cuma, 10:47

Meteoroloji tarafından yurt genelinde yağışlı bir havanın etkili olacağı açıklandı.

Meteoroloji'den Bursa için hafta sonu uyarısı!


Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye yağışlı havanın etkisi altına giriyor. İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, batı ve orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kısa süreli yerel yağışlar bekleniyor. Yağışların gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağış alan yerde sıcaklıklar 2 ila 5 derece düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Bilecik, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Amasya, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bursa'da haftanın son iş gününde hava sıcaklığı 30 derecenin altında seyrediyor.

Şehir genelinde parçalı bulutlu gökyüzü ile birlikte güneşli hava yüzünü gösterirken, gün içerisinde ise herhangi bir yağış beklenmiyor.

HAFTA SONU SICAKLIK YÜKSELİYOR

30 derecenin altında sıcaklıkla geçen haftanın ardından Bursa'da cumartesi günü (YARIN) termometreler 33 dereceye kadar yükseliyor. Pazar günü ise 29-30 derece bandında seyreden sıcaklıkla birlikte iki gün boyunca parçalı bulutlu hava Bursa'ya hakim olacak.

BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ