Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Meteoroloji'den Bursa için kar yağışı uyarısı!

Bursa , 23 Mart 2021 Salı, 09:42

Meteoroloji Bursa için 23 Mart 2021 Salı günü hava tahmin raporunu yayınladı. Bursa'da şiddetinin artıran sağanak yağışla birlikte hava sıcaklıklarında büyük düşüş yaşanıyor. Gün içerisinde en yüksek hava sıcaklığı 5-7 derece arasında olurken, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur yüzünü gösteriyor. Yarından itibaren kar yağışı Bursa'da etkili olacak.

Meteoroloji'den Bursa için kar yağışı uyarısı!

Geçtiğimiz haftadan beri aralıklarla yüzünü gösteren sağanak yağış, Bursa'da şiddetini artırırken hava sıcaklıklarında da büyük düşüş yaşanıyor.

Haftanın ikinci iş gününde sabah saatlerinde 7 derece olarak ölçülen sıcaklık, öğle saatlerinden itibaren ise 5 derecenin altına kadar geriliyor.

Sağanak yağış gün boyu yer yer etkili şekilde yüzünü gösterirken, akşam saatlerinde ise soğuyan havayla birlikte yerini karla karışık yağmura bırakıyor.

Bursa'da gece saatlerinden itibaren kar yağışının yüzünü iyiden iyiye göstermesi bekleniyor.

BURSA'DA KAR YAĞIŞI KAÇ GÜN SÜRECEK?

Bursa'da bu akşam saatlerinden itibaren yüzünü göstermeye başlayacak olan karla karışık sağanak yağış, gece saatlerinde kar yağışına dönerken, yarın (ÇARŞAMBA) sıcaklık eksi 2 derecelere kadar düşecek.

Yarın gün içerisinde ise kar yağışıyla birlikte sıcaklık en yüksek 6 derece. Kar yağışı Perşembe günü de etkili olmaya devam ederken termometreler eksi 2 derece ile 4 derece arasında seyredecek.

Cuma gününden itibaren karla karışık yağmur geçişlerinin görüleceği Bursa'da termometreler sabah saatlerinde 0 derecenin altında, gün içerisinde ise 5 derecenin üzerinde olacak.

Cumartesi günü için herhangi bir yağış uyarısı yapılmazken, hafta sonu Bursa'da çok bulutlu bir gökyüzü görülecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (23 MART 2021)