Bursa
Parçalı Bulutlu
9.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Meteoroloji'den çok sayıda kente yoğun kar uyarısı!

Gündem , 29 Ocak 2021 Cuma, 09:50

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika hava durumu raporuna göre kar yağışı ülkemizin batısından doğusuna geçiş yapıyor.

Meteoroloji'den çok sayıda kente yoğun kar uyarısı!

Meteoroloji'den peş peşe kar uyarıları gelmeye devam ediyor. Yurt genelini etkisi altına alan soğuk hava dalgası etkisini ne kadar devam ettirecek? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 36 ilde kar yağışı beklendiğini duyururken, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyıları için kuvvetli rüzgâr uyarısı yaptı.

Türkiye kar yağışı yer yer etkisini kuvvetli şekilde sürdürüyor. Soğuk hava dalgasının yurt genelinde hakim olduğu günlerde yağışların ne kadar devam edeceği ise merak ediliyor.

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, bugün Antalya'nın doğusunun iç kesimleri ile Isparta'nın doğu ve Konya'nın batısında yoğun kar, Bolu Dağı geçişi olmak üzere Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Ankara'nın Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde ise kuvvetli kar bekleniyor.

Kar beklenen diğer iller ise şöyle; Afyonkarahisar, Ankara, Karabük, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri, Yozgat, Çorum, Sivas, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Muş, Bitlis, Ağrı, Bursa, Balıkesir, Yalova, Çankırı, Çanakkale, Kocaeli, Bilecik, Kütahya, Uşak, Sakarya, Eskişehir, Bolu, Kastamonu, Erzurum, Hakkâri ve Bingöl."

Denizli, Manisa, Zonguldak, Bartın, Kahramanmaraş, Şırnak'ta karla karışık yağmur, Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin ve Adana'nın batı kesimlerinde ise kuvvetli sağanak ve rüzgâr beklendiği belirtildi. Antalya için zirai don uyarısı da yapıldı.

Meteoroloji, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli rüzgâr beklendiğini açıkladı.

TURUNCU KODLU ÇIĞ UYARISI

Öte yandan Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize Artvin, Muş Bitlis, Van, Hakkari, ve Şırnak'ta turuncu kodlu çığ uyarısı yapıldı