Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Meteoroloji uyardı! Bursalılar dikkat!

Bursa , 17 Nisan 2021 Cumartesi, 10:06

Meteoroloji Bursa için 17 Nisan 2021 Cumartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Bursa'da hafta sonunun ilk gününde akşam saatlerine kadar yer yer olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık 20 derece olurken, gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin şehir genelinde yer yer yüzünü göstermesi bekleniyor.

Meteoroloji uyardı! Bursalılar dikkat!

Bursa'da hafta sonunun ilk gününde hava sıcaklığı gün içerisinde en yüksek 20 dereceye kadar yükselirken, gökyüzüne sabah saatlerinde parçalı bulutlar hakim.

Gün içerisinde şehir genelinde yer yer gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceğini bildiren Meteoroloji, yağışların akşam saatlerine kadar süreceğini belirtti.

Sağanak yağışların bugünden itibaren Bursa'yı etkisi altına alması beklenirken, Bursalıları yarın ise 25 dereceye yükselen sıcaklıkla birlikte yağmurlu hava bekliyor.

NİSAN YAĞMURLARI ETKİLİ OLUYOR

Bursa genelinde bu hafta sonundan itibaren nisan yağmurları etkili olmaya başlıyor. Hava sıcaklığı yarın 25 dereceye kadar yükselse de gökgürültülü sağanak yağış yüzünü gösterecek.

Pazartesi günü sıcaklık 23 dereceye düşerken, yağış sürüyor. Salı ve çarşamba günü ise 19-20 derece bandında seyredecek olan termometrelerle birlikte gökgürültülü sağanak yağış geçişleri Bursa genelinde yüzünü göstermeye devam edecek.