Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Mide bulandıran görüntüler! Fabrikada skandal

Asayiş , 30 Mart 2021 Salı, 09:33

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir gıda skandalı yaşandı. Turşu fabrikasında çalışan bir kişi, turşu tankına çıplak ayakları ve kıyafetleriyle girdi. Mide bulandıran görüntüleri tepki yağdı.

Mide bulandıran görüntüler! Fabrikada skandal

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde turşu fabrikasında çalışan bir kişi, turşu tankına çıplak ayakları ve kıyafetleriyle girdi. Şarkı eşliğinde oynaya çalışan o görüntüleri ise sosyal medya hesabından paylaştı. Mide bulandıran olaya tepkiler çığ gibi büyüdü.

Viranşehir Kaymakamlığı: Turşu imalinde olumsuz görüntülerin yer aldığı fabrika Viranşehir'de değil

Viranşehir Kaymakamlığı, bazı basın yayın organlarında turşu imalinde olumsuz görüntülerin yer aldığı fabrikanın Viranşehir'de olmadığını bildirdi.

Kaymakamlık internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bazı basın yayın organlarınca servis edilen, bir çalışanın turşu tankına çıplak ayakları ve kıyafetleriyle girdiği görüntülerdeki tesisin Viranşehir'de olmadığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ulusal bir haber sitesinde 'Viranşehir ilçesinde gıda skandalı' şeklinde servis edilen haber gerçekleri yansıtmamaktadır. Viranşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde turşu fabrikası bulunmamaktadır. Viranşehir Organize Sanayi Bölgemiz dışında da turşu imalatı yapan faal bir kuruluş yoktur. Bahse konu haberin görsellerinde lahana turşusu kurulduğu görülmektedir. İlçemizde lahana bitkisinin yetiştiriciliği yapılmamaktadır."