Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Millet iradesi, hain girişimi destana çevirdi

Bursa , 14 Temmuz 2020 Salı, 13:33

DEMİRTAŞ Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, 15 Temmuz 2016 Günü yaşanan hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Millet iradesi, hain girişimi destana çevirdi
DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, 15 Temmuz 2016 tarihinden milli iradenin yok sayılarak demokrasi ve cumhuriyetin tüm kazanımlarının ortadan kaldırılmasını hedefleyen hain girişimin Aziz Türk Milleti’nin tek vücut olup darbeci zihniyete karşı adeta bir kalkan oluşturmasıyla dünyaya örnek bir destana dönüştüğünü belirtti.

Millet iradesini hiçe sayarak, devlet üstünde tahakküm kurmaya çalışan zihniyetlerin yakın tarihteki bu tür girişimlerinin Türk Milleti’nin hafızasından silinmediğini belirten Nilüfer Çevikel, son olarak yaşanan ve ülkesinin geleceği için canını hiçe sayan kahramanlarımıza karşı kanlı ve hain bir eyleme dönüşen 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin Türkiye tarihine sürülmeye çalışılan kara bir leke olduğunu vurguladı.

Darbeci zihniyetin bu hain girişiminin millet iradesi önünde boyun eğdiğini ifade eden Nilüfer Çevikel, 15 Temmuz 2016 gecesinde vatan, bayrak sevdasıyla yaşamlarını yitiren tüm kahramanlarımızı rahmetle anarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde vatanımız, bağımsızlığımız ve demokrasi için canını vermiş bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Darbe girişiminin yıl dönümünde vatanımıza, milletimize, devletimize, birliğimize ve dirliğimize kasteden hain terör örgütü ve işbirlikçilerini unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı haykırıyoruz. Aziz Milletimizin Demokrasi ve Birlik Günü kutlu olsun.”