Bursa
Çok Bulutlu
26.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Mobilyacılar o hizmeti de veriyor...

Bursa , 25 Eylül 2020 Cuma, 11:48

Bursa'da bir mobilya şirketi müşterilerine doğum koçluğu hizmeti veriyor

Mobilyacılar o hizmeti de veriyor...
“Bir Anne Değişirse Çocuk Değişir” anlayışı ile hamile müşterilerine doğum koçluğu hizmeti vermeye başladıklarını kaydeden Pervin Katana, hayattaki en zor şeylerden birisi bir bireyi dünyaya getirip onu yetiştirebilmek olduğunu vurguladı. Katana; “İyi bir anne ya da baba olabilmenin ilk şartı önce kendi kişisel özelliklerimizin, eğitimimizin, ekonomik durumumuzun yeterli olmasıdır. Kişi kendisine yetebiliyorsa ancak bir başkasına faydası dokunabilir ki çocuk sahibi olmak başlı başına ciddi bir sorumluluktur.

Kişinin önce kendisi bilinçli olacak ki çocuğunu o şekilde yetiştirsin ve de topluma eğitimli, kültürlü, ekonomik yeterliliği olan, kendi özgüvenini kazanmış, amacı olan, sorup sorgulayan yeni nesiller bıraksın.

Aksi takdirde toplumda kendi benliğini kazanamamış, başkaları tarafından yönetilmeye mahkûm varlığı herhangi bir amaca hizmet etmeyen bir birey meydana gelir. Bir bebek doğurmak, onun öz bakımını yapabilmek, onun her türlü derdiyle uğraşabilmek gerçekten sabır, sükûnet isteyen bir şeydir” diye konuştu.

Koçluk hizmeti anne adaylarına iyi hissettiriyor

Hamilelik döneminde anne adayının ruhsal ve bedensel olarak yıprandığına işaret eden Pervin Katana; “Bu dönemde anne adayları aslında sorun olmayan şeylerden sorun çıkartıp hamilelik sürecini hem kendileri hem de sevdikleri kişiler için zehir edebilmektedir. Günümüzde çalışan anne adaylarının çokluğu ve teknolojiye rahatlıkla ulaşabilmeleri durumu daha da sıkıntılı hale getirmektedir. "
"İşimizi ticari kaygılarla yapmıyoruz"
Müşterilerinden hizmetle alakalı ciddi bir talep geldiğini açıklayan  Pervin Katana; “Uzun yıllardır gönüllü olarak kariyer koçluğu yapıyorum.

İşimi daha iyi yapabilmek için işletme ve halkla ilişkiler bölümünü bitirdikten sonra şu anda hedeflerim doğrultusunda çocuk gelişimi okuyorum. Doğum koçluğu eğitimi aldım.  Çocukların odaları onların bir numaralı sosyal alanları. Bizler onların odalarını dekore ederek çocukların hayallerine dokunuyoruz. Gelişimlerini etkiliyoruz. Bana göre çocuk odası mobilya kavramının çok ötesinde.

Ticari mantıkla kesinlikle yapılmamalı. Bilinçsiz üreticiler ve satıcılar tarafından üretilip anne ve babalar tarafından bilinçsiz olarak yapılan alışverişler çocuklarınızda özellikle sağlık alanında telafisi olmayan sorunlar yaratabilir.

Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında çocuk odalarını dekore ettiğimiz annelere gönüllü olarak doğum koçluğu hizmetini hediye ediyoruz” şeklinde konuştu.