Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Muhtardan alkışlanacak hareket

Bursa , 22 Eylül 2020 Salı, 09:49

Gököz köyü muhtar sayesinde huzura kavuştu

Muhtardan alkışlanacak hareket
Bursa'da doğal güzellikleriyle ön plana  çıkan Keles ilçesine bağlı Gököz köyüne hırsız ve defineciler dadandı. Hırsız ve definecilerin önünü kesmek isteyen muhtar, köye kendi cebinden 75 bin liralık kamera sistemi kurdurdu.

Keles ilçesine bağlı Gököz köyü, defineci ve hırsızların uğrak yeri haline geldi. Köyde bulunan tarihî mezarlık, define avcıları tarafından talan edildi.

Mezar taşlarını kıran defineciler her yeri kazarak çukurlar açtı. Köydeki bir kaç eve giren hırsızlar da avizeye kadar her şeyi çalınca köyün muhtarı İdris Aydın, hırsız ve definecilerin önüne geçmek için köye gece kamera sistemi kurdurdu. Güvenlik kamerası Siste ve yağmurlu havalarda bile mükemmel görüntü kalitesi sağlıyor. Köye son sistem 75 bin liralık kamera sistemi kurduran muhtar, parasını muhtarlık maaşıyla ödüyor.

Kurulan sistemle artık köyde hiç hırsızlık olmazken, defineciler de gelmez oldu. Muhtar ve köylüler köyün her noktasını gözetleyen kamera sistemiyle cep telefonların canlı olarak izleyebiliyor. Kamera sisteminin taksitlerini ödemek için muhtarın maaşı yetmezken, kalanını da cebinden ödüyor. Muhtar köye hizmet için maaş almazken, köylüler tarafından çok seviliyor.