Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Murat Yanıklar TTGDK'da

Gündem , 29 Temmuz 2020 Çarşamba, 09:12

Murat Yanıklar, Türkiye Tanıtım Grubu Danışma Kurulu’nda görev almaya başladı.

Murat Yanıklar TTGDK'da
Bursalı iş adamı Murat Yanıklar, TİM bünyesinde yer alan Türkiye Tanıtım Grubu Danışma Kurulu’nda yer almaya başladı

23 yıldır dijital alanda faaliyetlerini ve yatırımlarını yapan Murat Yanıklar, Türkiye Tanıtım Grubu Danışma Kurulu’nda yer alarak, Ticaret Bakanlığı, TiM ve diğer yetkililerle birlikte Türk Mallarının yurtdışında tanımına katkıda bulunacak projeler üretme noktasında çalışmalar yürütecek.

Ticaret Bakanlığı, ihracat artışımızın sürdürülebilir kılınması ve ihraç pazarlarımızın çeşitlendirilmesi amacıyla Türk ürünlerinin yurt dışında tanıtımına katkı sağlayacak önemli destek mekanizmaları işletmekte ve çeşitli faaliyetler yürütmektedir.

Ticaret Bakanlığının bu alanda yürüttüğü faaliyetlere önemli bir destek de ihracatçılarımızdan gelmektedir. 2017 yılında TİM bünyesinde kurulan Türkiye Tanıtım Grubu’nun amacı ihracatımızın artırılması noktasında Türk malı algısının dünya pazarlarında güçlendirilmesidir.

Türk mallarının yurtdışında tanıtımı ile ilgili yapılacak faaliyetlerde proje üretecek olan danışma kurulu, son toplantısını video konferans aracılığıyla gerçekleştirdi.

Gerçekleştirdiği genel tanıtım projelerinin yanı sıra Türkiye Tanıtım Grubu, kuruluşundan bugüne çok sayıda sektörel projenin desteklenmesini sağlamış; ülkemizin başarıyla temsil edildiği EXPO-Pekin 2019, Çin İthalat Fuarı ve INNOPROM fuarlarında ihraç ürünlerimizin tanıtımında aktif rol oynamıştır.
 
Türkiye Tanıtım Grubunun Türk malı algısının dünya pazarlarında güçlendirilmesine yönelik genel ve sektörel tanıtım faaliyetlerinin 2020 yılında güçlenerek ve artarak devam etmesi hedeflenmektedir.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan İhracat Ana Planında yer alan hedefler gözetilerek 2020 yılında Türkiye Tanıtım Grubunca Türk ihraç ürünlerinin etkin tanıtımını sağlayacak bütüncül bir tanıtım stratejisi izlenmesi amaçlanmaktadır. “Made in Türkiye” denildiğinde dünyanın her yerinde yüksek kalite ve üstün tasarımın akıllara gelmesini ve 2023 yılında 226,6 milyar dolarlık ihracat hedefimize ulaşılmasını teminen yürütülecek tanıtım stratejisinde; Ticaret Bakanlığı, TİM, İhracatçı Birlikleri ve tüm diğer paydaşların önemli katkıları olacaktır.