Bursa
Çok Bulutlu
13.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Müslüman mahallesinde salyangoz satıyorlar!

Bursaspor , 19 Ekim 2021 Salı, 16:39

Bursaspor'un şehri Bursa'da rakip takımların futbol okullarının çokluğu dikkat çekiyor.

Müslüman mahallesinde salyangoz satıyorlar!

Bursa'nın merkezinde bulunan bölgelerde konuşlanan diğer kulüplerin futbol okullarından en dikkat çeken takım 4 lokasyonda çalışmalarını sürdüren Altınordu Kulübü oldu.

Bursaspor'un altyapısının Türkiye'de bir marka olmasından dolayı Bursa'nın futbolcu havuzundan istifade etmek isteyen Alanyaspor, Manisa FK, Kayserispor, Trabzonspor, Göztepe, Altınordu, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ile birlikte Paris Saint-Germain ve HSV Hamburg kulüplerinin Bursa'da futbol okulları bulunuyor.

Karamanspor ile Özlücespor'un Altınordu ile ortak bir çalışma yürüttüğü öğrenilirken İzmir ekibi Kaplıkaya, Ataevler, Karaman Tesisleri ve Tütünspor'un tesislerini kullanıyor. Karamanspor tesislerinin Altınordu'ya 5 yıllığına tahsis edildiği belirtildi. Altınordu'nun Bursa'da yaklaşık 400 oyuncusunun olduğu belirtiliyor.

Hüdavendigar Parkında bulunan halı saha tesislerinin sahibi olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu alanı Bursa Ampute Futbol Takımı'na kiralıyor. Ampute Futbol Takımı ise bu sahaları Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımlara kiralıyor.

Bu sahanın yanında bulunan halı sahayı ise Beşiktaş Kulübü, Büyükşehir Belediyesi'nden ihale ile uzun süreli kiralıyor. Çalışmalarını burada sürdüren Beşiktaş futbol okullarınınsa burada yaklaşık 200 öğrencisi bulunuyor.

Bursaspor Futbol Okullarının tesis konusunda sıkıntıları bulunuyor. Yeşil-beyazlı kulübün Bursa'nın ilçelerinde açmayı planladığı okullar için Kestel Belediyesi'nden saha istediği ancak Kestel Belediyespor'un idmanları bahane gösterilerek saha kullanım hakkı verilmediği öğrenildi.

Yine Bursaspor Futbol Okulları, Gürsu Gençlik Spor İl Müdürlüğü tesislerinde çalışmak istedi ancak Bursaspor'a kullanım hakkı verilmeyince takım halı sahada çalışmalarını gerçekleştirmek zorunda kaldı.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin 300, Trabzonspor'un ise 180 civarında öğrenci ile çalıştığı gelen haberler arasında.