Bursa
Parçalı Bulutlu
7.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Mustafa Er "Bize sahip çıkılmıyor!"

Bursaspor , 02 Mart 2021 Salı, 11:33

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er yayıncı kuruluş beIN Sports'a konuştu.

Mustafa Er "Bize sahip çıkılmıyor!"

Bursaspor'un şampiyonluk yaşamış bir kulüp olmasına rağmen şehirde neden sahipsiz kaldığı sorusunu cevaplayan Mustafa Er "Benim göreve başladığımdan beri yapmak istediğim en büyük eylem bu şehrin takıma, armaya yüzünü dönmesiydi. Şehirde ciddi anlamda bir küskünlük var. Samimiyet ortamının kaybolduğu bir anda takım maalesef küme düştü. Bursaspor bu şehrin en büyük markası ve gerçekten çok büyük bir kulüp. Bursa bir futbol şehri ancak şehri birleştirme anlamında maalesef başarılı olamadık. Gençlerle oynuyoruz, maddi ve manevi desteğe ihtiyaçları var. 8 oyuncumuzun yaşı U-21'de oynatmak için bile yaşı tutmuyor ama A Takım kadromuzdalar. Bu çocuklar bu takımı ayağa kaldırdılar." dedi.

BİZE SAHİP ÇIKILMIYOR!

"Bu sezon başında ligde takım değeri olarak 17. sıradaydık. Ligin ilk yarısında öyle skorlar aldık, öyle maçlar oynadık ki devre arasında bu ekip ligin en değerli takımı oldu. Şu anda 25-30 milyon ₺ değeri olan takımımı belki de hali hazırdaki piyasa değeri şimdi 150-200 milyon ₺ değerinde. Ama maalesef hala daha bize sahip çıkılmıyor. Oyuncularım inanılmaz bir özveri ile savaşıyor, gelişiyor ve armasına sahip çıkıyor. Devre arasında diğer takımlar covid sorunu nedeniyle takviyeler yapıp kadrolarını geniş tuttu. Biz ise bu konuda bir atılım yapamadan kısıtlı kadromuz ile mücadele etmek zorunda kaldık. Sırf bunlardan dolayı da yarışta biraz geri kaldık." ifadelerini kullandı.

3-4 YILDA SÜPER LİG ŞAMPİYONLUĞU

"Giresunspor maçına 14 eksikle gittik. 14-15 yaşında çocuklarla oynadık. Tuzlaspor maçı da öyle oldu. Bütün şehir maalesef takımdan uzaklaşmış durumda. Tamam oynanan oyundan ve oyuncuların mücadelesinden mutlu oluyorlar ama şehrin bu takıma maddi ve manevi anlamda sahip çıkması gerekiyor. Şu an Türkiye ve hatta Avrupa kulüpleri oyuncularımızı takip ediyor. 12 oyuncumuza ciddi anlamda transfer teklifleri var. Bu konuda futbolcuları takıma konsantre etmekte de sorun yaşıyoruz. Bu şehrin harekete geçmesi lazım. Bursaspor'un geleceği bu takım ve bu oyuncular bu kulübü kurtaracak. Belirli oyuncuları koruyarak, onların etrafına takım kurarak belki de 3-4 yılda Süper Lig şampiyonluğu için oynayabilecek bir kadro kurulması gerekiyor." diye konuştu.