Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Mustafa Er "İstediğimiz oyunu oynayamadık"

Bursaspor , 08 Kasım 2020 Pazar, 00:30

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er 1-1 sona eren Ankaraspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Mustafa Er "İstediğimiz oyunu oynayamadık"
Galip gelemedikleri için üzgün olduklarını belirten Mustafa Er “Üzgünüz, kazanmak istiyorduk, kazanmak için gelmiştik ama oyunun geneline baktığınız zaman 1 puan iyi gibi duruyor. Bugün istediğimiz oyunu oynayamadık, oynanan oyundan hiç memnun değilim çünkü çok daha iyi olması gerekiyordu. Her hafta üzerine koyarak giden bir takımız. Bugün oyun alanında biraz geri kaldık, biraz arzu isteğimiz de düşüktü. Bunların tamamına baktığınız zaman 1 puan iyi gibi duruyor. Onun yanında ilk yarıda net pozisyonlarımız da vardı özellikle 1-1’den sonra 2-3 tane çok net pozisyona girdik ama rakibe de son 10-15 dakika çok pozisyon verdik. Üzgünüz, 2 puan kayıp var ama oyuna bakıldığı zaman 1 puan iyi duruyor.

Bu karşılaşmadan ciddi dersler çıkarmamız gerekiyor. Çünkü üst gruba yaklaşmak istiyoruz açıkçası. Geçen hafta iyi bir geri dönüş yapmıştık 4-2 galibiyet aldık, kupa maçında da moral kazanmıştık. Bugün istediğimiz oyunu oynayamadık ve 1 puanla yetinmek zorunda kaldık. Milli arada bunu telafi etmek için elimizden geleni yapacağız." dedi.

MİLLİ ARAYI İYİ GEÇİRECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM

Sakatlarımız sağlıklı bir şekilde geri dönecektir. Onlarla beraber arayı da iyi geçireceğimizi düşünüyorum. Takımımız iyi yolda, lig uzun maraton tabii ki de inişler çıkışlar olacaktır. Bizi en çok umutlandıran şey takımdaşlık duygusu çok üst düzeyde. Arkadaşlık çok iyi, çalışıyorlar, eğleniyorlar, mutlular. Özlüce’ye keyifli geliyorlar ama dediğim gibi oyunsal anlamda üzerine koyarak devam etmemiz gerekiyor. Bugün oynanan oyun bizi mutlu etmedi, beklediğimiz oyunun altında kaldık. Zaten beklediğimiz oyuna yaklaşabilseydik buradan 3 puan ile ayrılırdık. Maalesef oyunsal anlamda kötü olduğumuz için 1 puan ile yetinmek zorunda kaldık.

Oyuncularımın hepsine güveniyorum. Yeterleri var, çok yetenekliler. Fiziksel ve mental anlamda yeterliliğe bakıyoruz. Kupa maçı dahil Canberk ve Talha hariç alt yapıdaki bütün futbolcularımıza şans vermişiz. Hatta alt yapıdan 3 tane daha futbolcumuz geldi, bugün Berat’a yine şans verdik. Oyuncularımıza bu süreç içerisinde şans vereceğiz. Ben oyuncularımın bu süreci çok iyi atlatmalarını istiyorum. Her anlamda kendilerini hazırlamaları gerekiyor. Çok ciddi bir vitrine çıkıyorlar.

Şu anda tüm Türkiye ve Avrupa bizim takımımızı takip ediyor

Hem kulübümüz için hem oyuncularımız için bu ciddi anlamda bir vitrin. Ön plandalar ve gözlem altındalar. Her maçımızı belirli gözler izliyor bu anlamda biz onları tabii ki hazırlamaya çalışıyoruz ama en önemli eşik mental eşik çünkü çok gençler çok etkilenebiliyorlar.

1 galibiyeti veya 1 mağlubiyeti çok yükseklerde ve derinlerde yaşamamamız gerekiyor.