Bursa
Parçalı Bulutlu
16.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Mustafa Er "Planlarımda Kubilay yok!"

Spor , 15 Eylül 2020 Salı, 15:32

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er basın mensupları ile bir araya geldi.

Mustafa Er "Planlarımda Kubilay yok!"
Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın ile soru cevap şeklinde değerlendirmelerde bulunan genç hoca "Adana Demirspor maçını kazanmayı çok istemiştik. Aslında iyi de başlayıp, golü de bulduk. Sahada oyunu istediği gibi yönlendiren ve oynayan bir Bursaspor vardı. İlk golü erken bulduk ama farkı ikiye çıkartamadık. İkinci yarı için devre arasında oyuncularımıza rakibin oyuna baskılı başlayacağını belirttik. Bizim de kontra ataklarla etkili olabileceğimiz konuştuk ama rakip golü çok erken buldu. Tam oyunu tekrar dengelediğimizde ise bireysel hatadan ikinci golü yedik. Üçüncü golü yediğimizde ise iyice oyundan düştük. Biz rakibe ezilmedik. Sadece bireysel hatalardan maçı kaybetmiş olduk. Bu seviyede bir takımda böyle bireysel hataların olmaması gerekiyor. Biz takımdan gereken sinyali aldık. İstediğimiz sonuçları kısa zamanda alabileceğimizi düşünüyorum." dedi.

EKSİKLERİMİZ VAR

Takımda mevkisel ve kondisyon-dayanıklılık gibi eksikliklerimiz var. Onur Atasayar hazırlık dönemi geçirmediği için Emirhan’ı orada denedik. Özer’i kanatta değerlendirdik. Serdar Özkan zaten bir rahatsızlık geçirmişti. Aykut’un da sakatlığı oldu. Maalesef bu dönem böyle geçecek. Bizim biraz zamana ihtiyacımız var. Milli arada takımımız daha hazır olacak.

TAHTA KONUSU YÖNETİMİN İŞİ

Transfer tahtası niçin yönetimimiz çalışıyor. Biz kadro açılmasa dahi hedefimize ulaşmak için çabalamak zorundayız. İki hedefimiz var. Biri hedefe ulaşmak, diğeri ise mevcut kadrodan genç oyuncuları vitrine çıkartmak. Böylece kulübümüz bu isimlerden ciddi gelir kazanabilir. Bizim takımımızda bu potansiyelde oyuncular var.

KUBİLAY TAKIMDAN AYRILMAK İSTİYOR

Kubilay Kanatsızkuş takımdan ayrılacak gibi duruyor. Aramızdaki konuşmada burada oynamayı istemediğin bana ifade etmişti. Ben planlarımda Kubilay olmadan düşünüyorum. Diğer oyuncular ile ilgili bir tasarrufumuz yok. Personel ve mevcut kadro mutlu edilmeden ben transfer tahtasının açılmasını istemiyorum. Tahta açılırsa bize en fazla 4-5 oyuncu gelebilir. Bize gelecek isimlerin kulübün maddi sorunlarını biliyor olması lazım. Öyle 10 oyuncu alıp takımın içindeki havayı bozmak istemiyorum. Tecrübeli oyuncuları, 23-25 yaş arası ve Vakıfköy patentli oyuncuları harmanlamak istiyoruz.

SHEHU’YU LE GUEN DE İSTİYOR!

"Yönetim kurulu Abdullahi Shehu için çalışmalarını sürdürüyor. Sanırım eski hocamız Paul Le Guen kendisini istiyor. Ben şahsen Shehu ile çalışmak isterim. Gelirse bize çok katkı koyar. Kendisi karakterli ve çok iyi bir oyuncu. Yönetimiz bu konuda çalışıyor."