Bursa
Çok Bulutlu
12.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Mustafa Sandal: Yurdumun aşısını bekleyeceğim

Magazin , 22 Aralık 2020 Salı, 10:19

Şarkıcı Mustafa Sandal, sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında corona virüs aşısı konusuna değindi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sandal, "Yurdumun aşısını bekleyeceğim" dedi.

Mustafa Sandal: Yurdumun aşısını bekleyeceğim

Sosyal medya hesabından dostlarıyla canlı yayın yapan şarkıcı, geçtiğimiz günlerde Almanya'da virüs için aşı geliştiren bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ile eşi Dr. Özlem Türeci'ye teşekkür ederken, aşı olup olmamakla ilgili olarak ise tedirginlik yaşadığını söyledi.

Türk bilim insanlarına "Tamam Pfizer'ın aşısı falan hocalarımızı tebrik ediyorum karı koca dünyaya önemli katkıları oldu sağ olsunlar, onların Türk olmalarından gurur da duyuyorum" diyen Mustafa Sandal, dünyada bazı ilaç firmalarının bazı aşıları aceleye getirdiğini savundu.

Sandal, "Aynı zamanda birkaç ilaç firması aşılarını ya sürmek üzere ya da sürüyorlar, bunların birçoğu da mecburiyetten maalesef böyle zaman olmadığı için, böyle bir aciliyet olduğu için acele edilerek piyasaya çıktığını da düşünüyorum" dedi.

'Ben hayatımda grip aşısı olmadım'

Şarkıcı, sözlerine, "Bende aşı olmakla ilgili tedirginlik var mı? Ben de var. Ben de hayatımda grip aşısı olmadım. Ben yurdumun aşısını bekleyeceğim. Türkiye'de bu topraklarda üretilmiş, bu vatanın insanları için üretilmiş aşıyı beklemeyi tercih ediyorum" diye devam etti. (Cadde)