Bursa
Parçalı Bulutlu
21.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Mustafakemalpaşa'da korona denetimi

Gündem , 12 Ağustos 2020 Çarşamba, 10:40

Türkiye genelinde salgın için yapılan denetimler kapsamında Mustafakemalpaşa'da da hem vatandaşlar hem de esnaf maske, mesafe ve temizlik konularında uyarıldı.

Mustafakemalpaşa'da korona denetimi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Türkiye genelinde salgın ile ilgili geniş kapsamlı bir denetim yapılacağını duyurmasının ardından Bursa Mustafakemalpaşa'da kapsamlı bir denetim yapıldı. Denetimlere Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, İlçe Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fehime Esra Asutay katıldı. Adnan Menderes Meydanı önünden başlayıp, ilçenin yoğun bölgelerinde devam eden denetimlerde hem vatandaşlar hem de esnaf maske, mesafe ve temizlik konularında uyarıldı.TAVİZ VERİLMEMELİ
Yapılan denetimler sırasında vatandaşların genel olarak maske taktığı görülürken, halk sağlığı açısından maske kuralını ihlal etmemeleri hatırlatılarak maske, mesafe ve temizlik konusuna vurgu yapıldı.Kaymakam Altıntaş ve Başkan Kanar'ın ortak mesajında, "Tüm vatandaşların durumun ciddiyetini anlamaları, alınan tedbirler konusunda her ne olursa olsun asla taviz vermemeleri" görüşü yer aldı. Başkan Mehmet Kanar, il statüsündeki birçok şehri geride bırakarak salgınla mücadelede başarılı ve örnek projelere imza attıklarını, belediye ekiplerinin dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirterek tüm birimlerin vatandaşların hizmetinde olduğunu söyledi.