Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Nazi ağzı bırakılmalı

Siyaset , 26 Ocak 2021 Salı, 19:17

AK Parti'li Çelik: "Valilere, kaymakamlara, yargı mensuplarına militan diyenlerin kendisi faşistin ta kendisidir. Bu Nazi ağzıyla konuşmayı bırakmaları lazım."

Nazi ağzı bırakılmalı

AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, dünyada Covid-19 salgını ile ilgili hoş olmayan gelişmeler olduğunu belirterek, "Mutasyona uğramış bir virüsten bahsediliyor. O ülkeler söz konusu olduğunda uçuş yasakları gündeme geliyor. Aşılama çalışmaları devam ediyor. 3 milyon dozluk aşıdan sonra 6.5 milyon dozluk aşı da geldi. Bütün bu süreçte Sağlık Bakanlığı Covid-19 aşısı bilgilendirme platformunu aktive etti. Herkes buradan gerekli bilgilere ulaşıyor. Vatandaşlarımızın hızla aşılanmasına belli bir sistematik içerisinde devam ediliyor. Sağlık çalışanlarımız bütün fedakarlıkları ile vatandaşlarımıza sahip çıkmaya devam ediyor. Onların bize ilettiği talepleri yakından takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

BU DİL MUHALİF SİYASET DİLi DEĞİL

Türk devlet hayatında ve siyaset hayatında görünmeyen bir yıkım siyaseti ile karşı karşıya olduklarının altını çizen Çelik, "İlk defa bir siyasi partinin bu derece meşruiyet sınırlarının dışına çıktığını, Cumhurbaşkanımız hakkında, Türkiye Cumhuriyetinin kurumları hakkında bir yıkım siyaseti ile hareket ettiğini görüyoruz. CHP'nin bu dilinin muhalif bir siyaset olmadığını, bir yıkım siyaseti olduğunu söylemek istiyorum. Bugün Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından anlıyoruz ki, nefret siyaseti ve husumet siyaseti CHP'de Kılıçdaroğlu tarafından bir yazılım haline getirilmiştir. Bu yazılım her gün yeni aplikasyonlar üreterek nefreti ve husumeti artırmak şeklinde bir tavır ortaya koyuyor. Avrupa'daki sosyal demokrat partilere benzemek, oradaki siyasetin bir parçası olmak şeklindeki CHP motivasyonu tamamen yok olmuştur. Artık Avrupa'daki aşırı sağcı partilerin liginde bir CHP yönetiminin söylemiyle karşı karşıyayız. CHP'ye destek veren vatandaşlarımızın beklentisi açısından da büyük bir haksızlıktır. Bugün Kılıçdaroğlu çok kötü bir grup konuşması yaptı. Tamamen dağınık bir zihinle, kes-kopyala-yapıştır yöntemiyle ama ortak bir noktası var. Nefret siyasetini mümkün olduğu kadar üretmek, Avrupa'daki sosyal demokrat partiler liginden biran evvel aşırı sağcı partiler liginin en üst sıralarına tırmanmak şeklinde bir siyasi tutum sergiliyor. Enteresan bir hafıza yoksunluğu ile yapılmış bir basın toplantısıydı. AK Parti ne yapmak istedi de biz engel olduk diyor. AK Parti ne yapmak istediyse bu memleket için hangi iyiliği üretmek istediyse karşımızda oldunuz. Gücünüz yetseydi hepsine engel olacaktınız. Millet, AK Parti'nin reform iradesine, milli siyasetine, demokratikleşme, reform, Türkiye'yi büyütme iradesine destek verdiği için sizin bütün bu girişimleriniz berhava oldu. İktidara gelmek üzere kurgulanmadığınızı sizde çok iyi biliyorsunuz. İktidara gelmek yerine milletin oyuyla iktidara gelmiş olanlar üzerinde bir denetleme iktidarı kurmak, bir engizisyon gerçekleştirmek üzere bu tavrı gerçekleştirdiniz" diye konuştu.