Bursa
Çok Bulutlu
10.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ne olur duy beni

Bursaspor , 08 Ağustos 2020 Cumartesi, 12:06

Bursaspor muhasebe departmanına.

Ne olur duy beni
İçinde bulunduğumuz durumda en çok sizin etkiniz olduğunu, bu sebeple bir an önce istifa edip o makamı boşaltmanızda fayda görülmektedir. 07.08.2020 tarihi itibari ile alınan kongre kararının ardından sizlerin de artık yapıştığınız o makamı acilen terk etmeniz elzemdir. Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Fatih AKKUŞ

En sonunda dilekçe şeklinde de sunalım dedik. Müzeyyen hanım ciddi anlamda size olan tepkinin farkında olmadığınızı düşünüyorum. Sosyal medya kullanmadığınızı ve bu haberleri size ulaştıracak kişilerle muhatap olmadığınıza inanıyorum. Aksi takdirde 3 senedir artarak devam eden bu durumun farkında olmamanızın başka bir izahı yok. Aldırdığınız cezalar, görmediğiniz belgeler, 1 yıl sonra gördüğünüz mailler ve vermediğiniz şifrelerden sonra sizin bu Dünya’dan olmadığınıza mı inanmamız gerekiyor anlamadım. Geçtiğimiz senelerde Ozan Can Kökçü transferinde futbolcunun önceki kulübü bir mail atar. Bursaspor’un resmi mail adresine gelen bu maili görmeniz gerekirken tam 1 yıl sonra futbolcu Giresun’a gider. Daha sonra önceki kulübü ve futbolcunun ailesini arayarak “270.000 Euro ödemeniz var. Bunu ödemediğiniz için FİFA’ya başvuracağız” der. Herkes şok içerisinde bakarken birden 1 yıl önce atılan mailin belgesi atılır bu sizin hanenize yazar. Aynı şekilde bu sene gelen -3 puan her ne kadar Ali Ay yüzünden algısı yapılsa da aslında muhasebe ve avukat hatasıdır. TFF gerekli belgeleri tamamlamanız için size 3 ay süre verir fakat sallamadığınız için -3 cezası alınır sonrasında ise “Ali Ay’dan kalan borçlar yüzünden oldu” denir. Bu da sizin hanenize altın harflerle yazar. Bursaspor muhasebe departmanı başkanlara değil, Bursaspor’a hizmet etmek için vardır, biliriz. Ancak 8 maaşı içeride olan kader arkadaşlarınız, yani sizin gibi personeller evine ekmek götüremez. Ancak sizden ses çıkmaz. Bu arada güvenlik personeli ücretsiz izne çıkarılır ve bir yöneticinin iş ortaklığı yaptığı bir firma hem son 2 maç kala stadyuma, hem de Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'ne göreve getirilir. Siz ise çıkıp da “Yahu başkan biz zaten mevcut personele maaş ödeyemiyoruz, bu firmaya nasıl ödeyeceğiz” diyemediniz.

Onun beraberinde sezon başında stadyumda göreve başlayan İstanbul firması olan güvenlik şirketi daha göreve başlarken 50.000 TL reklam bedeli öder, son iki maç kala hem de 500.000 TL civarı borcumuz varken “Kusura bakmayın artık x firma stadyumda görev yapacak” diye gönderilir. Bunun izahı nedir? Yöneticiye, başkana sor laflarını geçiniz. Maddi anlamda Bursaspor’un hakkını onlar savunmaz, sen savunacaksın. Son olarak ise duyduğum konu gerçekten içimi yaraladı. Futbolcular tesisten birilerine ulaşır ve “Tatile gideceğim, eşyalarımı almam lazım” der. Cevap olarak “Anahtarlar Müzeyyen hanımda, onunla irtibat kurunuz” denir. Şimdi soruyorum ben de sana Özlüce’yi inşaat firmalarının radarından çıkarıp, senin gözden haline getiren durum nedir? Şifreleri vermediğin gibi, şimdi de Özlüce’ye mi göz diktin? Bakınız gelen personeli türlü oyunlarla işinden ediyorsunuz. Yönetici, başkan kim olursa, olsun şifreleri vermiyorsunuz. Bir Allah’ın kulu da sizi sevsin dişimi kıracağım. Bütün bunlar olurken siz nasıl hala daha görevinize devam ediyorsunuz? Bunun bir yaptırımı yok mu? Gelecek aday her kim olursa, olsun öncelik bu departman olmalı. Aksi takdirde daha çoooook bunları konuşuruz.

BİR SÖZDE ADAYLARA

Haftalardır camianın istediği, ısrar ettiği kongre kararını sonunda Mesut Mestan ve yönetimi aldı. Şimdi ise kim aday olacak, kim olmayacak tartışması başladı. Öncelikle geçtiğimiz kongrelerde çıkan adayların her birine ayrı, ayrı kulp takılmıştı. Umarım bu dönemde, bu zor şartlarda çıkacak adayları iyi analiz edip, durumun farkında olduğunu kavramak lazım. Adayların da artık Bursaspor’un ciddi anlamda kısa vadede ödemesi gereken 120 milyon gibi bir rakama ve el açmayacak bir yönetime ihtiyacı olduğunu bilmesi gerekiyor. Örnek vermek gerekirse gelecek aday bu kısa dönem ödemesini ne olursa, olsun yönetimiyle birlikte karşılaması gerekiyor “Yok efendim ben seçileyim sponsorlardan gelecek parayla öderim. Bursaspor’a belediyeler destek olmak zorunda” gibi cümlelere vakit yok. Daha sonra gelecek sponsor parasıyla alırsınız koyduğunuz parayı. Şimdi birileri diyecek ki “Ne kadar kolay diyorsun. 120 milyonu cebinden ver” diye. İyi de kolay olsa ben aday olurum, cebimden veririm de bizim bildiğimiz 120 milyon değil bu para. Neyse demem o ki en fazla 1 ay içerisinde ödenmesi gereken para bu, aksi takdirde gelecek yönetim de -3 ile başlar ve sorunlar artarak devam eder. Kaldı ki transferler, kamp ve ödemeler bu bahsi geçen paranın çok üzerinde ama çözecek bir yönetim çıkacaktır.

OLMASI GEREKEN

Bursaspor’da olması gereken nedir? İşte burası muamma. Öncelikle sağlam bir isim lazım. Vizyonu, misyonu, oturuşu, kalkışı o makama yakışacak isimler lazım. Bu isimleri dolduracak kişiler de belli. Ağırlığı olması gereken bir aday lazım. Bunu başaracak lobisi kuvvetli Bursa’da kimler var. Kızıl ailesi zaten çizgisini çekti gelmem dedi. Yazıcı ailesinin ismi atılsa da onlarında gelmeyeceği belli. Kızıl ve Yazıcı ailesi yapacakları ortak liste ile aslında bu takımı ayağa kaldırır ama şimdilik sadece temenni. Hüseyin Akdemir’in sağlam bir liste yapması lazım ancak sosyal medyada yazılanlar da geri adım atmasına neden olabilir. Kimsenin aklına geliyor mu bilmem ama bir de İlhan Parseker var. Bu faktör de unutulmamalı. Kendisine yoğun bir baskı olduğunu duydum. Kendisinin de Bursaspor’u her fırsatta dilinden düşürmediğini biliyoruz. Ancak aday olur mu diye soranlara ise cevabım “Bilmiyorum