Bursa
Çok Bulutlu
13.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Nefes kesen maç Bursaspor'un 95-89

Bursaspor , 30 Ocak 2021 Cumartesi, 14:52

ING Basketbol Süper Ligi 19. haftasında Frutti Extra Bursaspor evinde Aliağa Petkimspor'u ağırlarken son anları nefes kesen maçı kazanmasını bildi.

Nefes kesen maç Bursaspor'un 95-89

Mücadele karşılıklı basketlerle başlarken, 5. dakika 14-14'lük eşitlikle geçildi. Munford ile boyalı alanı etkili kullanan Bursaspor, Birkan ile bulduğu dış atış isabeti sonrası farkı açarak, periyodu 26-20'lık skor avantajıyla tamamladı.

İkinci periyoda yine Birkan'ın dış atış isabetiyle başlayan yeşil-beyazlılar, farkı 9'a çıkardı. Cevap olarak Ray'in basketi gelirken, Okben ve Zack'in basketleriyle konuk ekip farkı bir anda 2'ye indirdi: 29-27. Peters'ın hücum katkısıyla toparlanan Frutti Extra Bursaspor, Munford'un üst üste sayılarının ardından farkı çift hanelere çıkardı: 39-29. Bu bölümde oyun hakimiyetini ele geçiren Bursaspor, soyunma odasına da 53-42 önde gitti.

İki ekibin skorer performansı, üçüncü periyotta da devam etti. Munford'un sayılarıyla aradaki farkı korumaya devam eden Bursaspor'a karşı, Aliağa Petkimspor ise Vasiliauskas'ın sayılarıyla direnç gösterdi. Bursaspor, periyodun sonlarına doğru kolay atış şansı bulamasa da, son periyoda 78-70 üstün girmesini bildi.

Kader periyodunda her iki ekip de savunmada daha disiplinli bir görüntü çizdi. Pota altını etkili kullanan konuk ekip, 35. dakika içerisinde Vasiliauskas'ın dış atış isabetiyle de farkı 3'e indirdi: 83-80. Kadji'nin basket-faul sayılarıyla nefes alan Bursaspor'a, yanıt yeniden üçlük isabetiyle Vasiliauskas'tan geldi. Karşılaşma boyunca iyi bir oyun ortaya koyan Marial Shayok'un yeniden devreye girmesiyle skor üstünlüğünü koruyan Frutti Extra Bursaspor, parkeden 95-89 galip ayrıldı.