Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Neler oluyor Metin Korkmaz?

Bursaspor , 11 Haziran 2020 Perşembe, 21:47

Bugün Bursaspor gündeminin oldukça hareketli olduğuna şahit oluyoruz.

Neler oluyor Metin Korkmaz?
Camianın Süper Lig hedefine kilitlendiği bu dönemde yeşil-beyazlı takımın altyapısı bugün camiada ön plana çıktı.

Bursaspor’un futbolcu fabrikası Vakıfköy’ün yükselen iki değerine Başakşehir Futbol Kulübü’nün talip olduğu haberleri gündeme geldi.

Talip oldu dediysek öyle bizim kulübe ulaşan tekliflerle değil, Bursa sınırları içinde bulunan Vakıfköy simsarlarının yine her zamanki gibi ailelerin ve futbolcuların kulaklarına kar suyunu kaçırmasıyla bir yoklama diyelim.

Zeynullah ve Tayfun için sadece yetiştirme bedeli ödenip bu camiadan kopartılması bence hiç etik değil. Endüstriyel futbolda bu gibi gelişmeler hep oluyor ancak benim sevdiğim futbol sistemi bu değil. En azından Bursaspor genç oyuncuları ile kısa sürede profesyonel sözleşme imzalayarak bu iki kardeşimizin futbol hayatına yön vermeye devam edebilir.

Bu konunun ivedilikle çözüme ulaşmasını bekliyoruz.

METİN KORKMAZ DA NEREDEN ÇIKTI?

Yazımızın giriş kısmında da belirttiğimiz gibi bizim hedefimizin Süper Lig olduğunu ifade etmiştik. Ama gelin görün ki Vakıfköy ile mi uğraşalım, yoksa Vakıfköy’den yetişip A Takımda oynayan genç oyuncularımız ile mi?

Şimdi düşünelim, Bursaspor ligde üçüncü sırada ve ligde kalan haftalarda en avantajlı ekip konumunda bulunuyor. En iddialı rakiplerinden birisi ise Adana Demirspor olarak gözüküyor. Adana ekibinin İstanbul medyasında Bursaspor aleyhine yaptığı çalışmaları hepimiz biliyoruz. İşte o kulübün başdanışmanı Metin Korkmaz bugün kalan haftalarda bizlerin çok şeyler beklediği Burak Kapacak ile ilgili konuşuyor.

Metin Korkmaz konuşmasında “Burak Kapacak için yurt dışından resmi teklif aldık. Bursaspor şu anda bir şampiyonluk yarışı veriyor. Burak çok önemli bir oyuncu. Burak‘ın şu andaki tek amacı Bursaspor‘un şampiyonluğu. Burak Kapacak için umarım hayırlısı neyse o olur” ifadelerini kullanırken etik değer dediğiniz günümüzde futbol camiasında çiğnenip paspas olan bir değeri yine ayaklar altına aldı.

Metin Korkmaz bir menajer, üstelik senin ligdeki en ciddi rakiplerinden birisinin başdanışmanı ve hiç ilgisi olmaması gereken konulardan birine dahil oluyor. Sahada oynayıp kazanamayınca bu gibi işlere girmek bazıları için çok alışıldık olsa da bizler için Bizans oyunları senaryosunun bir parçasıdır.

Metin Korkmaz kendi takımının idmanlarını takip edip Bursaspor ile değil, kendi takımı ile ilgilensin. Burak Kapacak gibi genç oyuncuların bu söylemlerden etkilenmemesi ise en büyük temennimiz.

Kulüp kalan haftalarda her türlü ayak oyunlarına karşı önlem almalı. Daha kalan haftalar maçlar başlamamışken senaryoyu yazmaya başladılar.

Ne demiştik; “SİZ YAZMIŞSINIZ SENARYOYU AMA BİZ OYNATMAYIZ BU TİYATROYU