Bursa
Çok Bulutlu
18.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Nerede benim Divan Kurulu başkanım?

Bursaspor , 27 Temmuz 2020 Pazartesi, 21:44

Evet sayın İdris bey…

Nerede benim Divan Kurulu başkanım?
Size soruyorum neredesiniz?

Son 5 senedir hiçbir şeye sesini çıkarmayan siz, kongrede yeterli çoğunluk sağlanmayınca en kral duyarı kasmış ve “Nerede benim kongre üyelerim” diye bağırmıştınız. Biz de izlerken aslınızı bildiğimiz için sadece bakmıştık. Şimdi de biz soruyoruz “Nerede bizim Divan Kurulu başkanımız?” cevabını da biliyoruz ama malum siz lal olmuşsunuzdur. Her başarısız dönemde olduğu gibi, sene başı ortaya çıkıp, yok olmuşsunuzdur. Bir şarkı sözü var “Bir bakmışsın ki ben yokmuşum, üzülmeye doymuşum” yemezler İdris başkanım, yemezler… Sizin Bursaspor ile bir işiniz yok, olmadı, olmayacak. Siz sadece günü kurtarma, ses kesme, hizmet etme derdindesiniz. Çıkıp konuşsanıza. Liglerin başlamasına 4 hafta var acilen takım kurulmalı desenize. Susmasanıza sayın başkan, sesinizi yükseltsenize. Ama doğru izin vermezler. Ben yaşınıza hürmeten susuyorum, sadece eleştiriyorum da. Siz o koltukta hak veremiyorken, biz cephede çalışıyoruz. Sizler susarken en çok susması gereken, kulüp iç işlerine burnunu sokmaması gereken bizler konuşuyoruz. Tarih sizi hep yazıyor. Ama öyle, ama böyle. Bu sefer de yazdı.

PEKİ SEN NEREDESİN GÜLLÜLÜ?

Tayfur Serdar Güllülü bu camia bağımsız denetleme kurulu seçerken de aslında bunlar yaşanmasın diye seçti. Bunca yaşanan durumlar var. Ama sen ortada yoksun. Futbol Okulları 1 milyon rakama birilerine satılmış ama sen sus, pussun. Şimdi bana haberim yok diyeceksin sende haklısın. Bir Müzeyyen’e koca Bursa diş geçiremedi. Takdir ediyorum kadını yemin ederim. Yok server şifresi vermez, yanına adam alınır kovar, iş göstermez, yönetici bilgi ister vermez. Masaya yumruğunu vuracak bir Allah’ın kulu yok mu? Kimse de diyemiyor mu “Kardeşim sen çalışansın, çalışan. Buranın patronu benim” yok mu bu işin bir yasal prosedürü?

Neyse o konu daha sonra irdelenecek zaten. Ancak sayın Güllülü, Yalçın Canbaz’dan sonra herkes aynı performansı bekledi sizlerden. Mert, cesur, korkusuzca konuşmanızı. Geçtiğimiz senelerde bilgi akışı sağladığınız insanlar bile, sizi tanıyamaz olmuş durumda. Neden konuşmuyorsunuz? Bu sezon bu kadar para geldi, bu kadar şuraya verildi, şu kadar buna eklendi. Elde kalan bu, borç bu? 3 ay geriden gelen hesapları herkes biliyor, sen bize 3 ay sonrasını neden anlatmadın? Şimdi çıkıp açıklama yapmanı bekliyoruz. Futbol okulları satıldı mı? Bu takıma bu sene ne kadar para geldi? Kim ne verdi, kim ne aldı? Hangi yönetici ne kadar katkı sağladı, bu paralar nereye kullanıldı? En önemlisi içeride neler oluyor? Senden bir cevap bekliyor bütün Bursa