Bursa
Parçalı Bulutlu
10.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Nilüfer Belediyespor Avrupa'yı garantiledi

Spor , 01 Nisan 2021 Perşembe, 09:37

Nilüfer Belediyesi'nin rakibi Sistem9 Yeşilyurt, misli.com Sultanlar Ligi play-off turu 5-8 etabının rövanş maçına da Covid-19 vakaları nedeniyle çıkamayacağını açıkladı. Türkiye Voleybol Federasyonu, Nilüfer Belediyespor'u, yarın saat 17.00'de oynanacak maçı 3-0 hükmen galip tescil etti. Böylece Nilüfer Belediyespor üst tura çıktı.

Nilüfer Belediyespor Avrupa'yı garantiledi

Misli.com Sultanlar Ligi'nin play-off turunun 5-8 etabında mücadele eden Nilüfer Belediyespor, rakibi Sistem9 Yeşilyurt takımında Covid-19 vakaları çıkması üzerine turdaki ilk maçında hükmen galip sayılmıştı. Sistem9 Yeşilyurt Takımı, 1 Nisan Perşembe günü oynanması gereken turun rövanş maçına da artan Covid-19 vakaları nedeniyle sahaya çıkamayacağı açıkladı. Bunun üzerine, Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından ikinci maçında da 3-0 hükmen galip tescil edildi.

Bu sonuçla bir üst tura çıkan Nilüfer Belediyespor'un rakibi, Galatasaray-Aydın Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasının galibi olacak. Bir üst turda 5.'lik-6.'lık mücadelesi verecek olan Nilüfer Belediyespor, bu karşılaşmayı kazanması halinde misli.com Sultanlar Ligi'ni beşinci sırada tamamlayacak ve Türkiye'yi CEV Volleyball Challenge Cup 2022'de temsil etmeye hak kazanacak. Nilüfer'in Sultanları, play-off turunu 6. bitirmeleri halinde ise 2022 Voleybol Kadınlar Balkan Kupası'na orada da şampiyon olması halinde CEV Challenge Kupası'na katılma hakkını elde edecek.