Bursa
Çok Bulutlu
24.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademisi tanıtımı yapıldı

Spor , 16 Ekim 2020 Cuma, 11:22

Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademisi lansmanı Nilüfer Belediyesi Halk Evi'nde gerçekleştirildi.

Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademisi tanıtımı yapıldı
Bursaspor'un eski futbolcularından Sercan Yıldırım ve Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'in de hazır bulunduğu lansmanda ön kayırların bugün itibariyle başladığı asçıklandı.

Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi'ye 5-12 yaş grubundaki çocuklar alınacak. Akademiye, kız çocuklarının da alınacağı ifade edilirken akademide kadın antrenörler de yer alacak. Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi'nin eğitimleri, Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri'nde yapılacak.

Pandemi kurallarının ön planda tutulacağı akademinin öncelikli hedefinin Bursa ve Bursaspor'a futbolcu yetiştirmek, ardından da Türkiye'ye yeni futbolcular kazandırmak olacağı belirtildi.Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem lansmanda yaptığı konuşmada Sercan Yıldırım gibi değerli bir isimle çalışmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Erdem "Sağlıklı bir gelecek için Nilüfer’de herkesin spor yapabilmesi öncelikli amacımız. Ama en çok da sporu çocuklarımızın yaşamlarının bir parçası haline getirmek istiyoruz. Bugün bizi bu hedefe bir adım daha yaklaştıracak olan “Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi”yi faaliyete geçiyoruz. Akademide kadın antrenörler de görev alarak yıllarca erkek sporu olarak görülen bir branşta, kız çocuklarının da eğitim alması sağlanacak. Amacımız, çocukların alanında uzman olan kişiler tarafından eğitilerek önce Bursasporumuz’a ardından da Türk futboluna kazandırılması. Nilüfer Belediyespor Sercan Yıldırım Futbol Akademi’nin geleceğin yıldız futbolcularını yetiştireceğine inanıyor ve Sercan Yıldırım’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Sercan Yıldırım ise çok heyecanlı olduğunu belirtirken Bursa için çok güzel bir projeye imza atacaklarını belirtti.