Bursa
Çok Bulutlu
11.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Nilüfer Voleybol Takımı karantinada

Gündem , 24 Temmuz 2020 Cuma, 12:59

Nilüfer Belediyespor Kulübü Kadın Voleybol Takımı’nda 4 oyuncu ve bir yardımcı antrenörde koronavirüs tespit edildi. Bütün takım, Nilüfer Belediyespor Kulübü Üçevler Tesisleri’nde karantinaya alındı.

Nilüfer Voleybol Takımı karantinada


Türkiye Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Nilüfer Belediyespor Voleybol Takımı, yeni sezon öncesinde kulübün sağlık sponsoru olan hastanede sağlık kontrolünden geçmiş ve tüm sporcular ile teknik heyete rutin testlerin yanı sıra koronavirüs testi de yapılmıştı.

Sezon öncesi hazırlık için check-up programı dahilinde sağlık kontrolleri başarıyla geçen sporcular ve teknik heyet için hazırlık kampı süreci de başlamıştı. Ancak bir oyuncunun kendini kötü hissetmesi ve yapılan sağlık kontrolleri sonucu Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine tüm takım ve teknik ekip, yeniden koronavirüs testinden geçirildi. Yapılan sağlık kontrolleri sonucunda 4 oyuncu ve bir teknik personelde Covid-19 pozitif çıktı. Bunun üzerine bütün takım, Üçevler Spor Tesisleri’nde karantina altına alındı.

Sürekli sağlık ekiplerinin kontrolü altında izolasyon sürecine giren takım, tesiste tek kişilik odalarda dışarıyla hiçbir teması olmayacak şekilde karantinada kalıyor.