Bursa
Parçalı Bulutlu
12.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

O illere sağanak yağış uyarısı!

Gündem , 05 Mayıs 2021 Çarşamba, 09:33

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından illere ait 5 Mayıs 2021 tarihli hava durumu raporu yayınlandı. Meteoroloji, bu akşam ilk saatlerde Rize, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli yağış bekliyor. İşte 5 Mayıs 2021 Çarşamba hava durumu..

O illere sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugüne ait hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Çankırı, Ordu ve Tokat çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ilk saatlerde Rize, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların bu akşam ilk saatlerde Rize, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağısı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.