Bursa
Çok Bulutlu
10.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

O vekil CHP'li Süleyman Girgin

Siyaset , 31 Aralık 2020 Perşembe, 19:04

Muğla'da vahşice öldürülen Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, CHP'li milletvekilinin kendini davadan vazgeçmesi yönünde aradığı iddiası ile ilgili ilk kez açıklamalarda bulundu. Gültekin, "Ne kadar para istersen veririz yeter ki davadan vazgeç dediler" şeklinde konuştu.

O vekil CHP'li Süleyman Girgin

Muğla'da vahşice öldürülen Pınar Gültekin'in acılı babası Sıddık Gültekin CHP'li milletvekilinin kendini davadan vazgeçmesi yönünde aradığı iddiası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Acılı baba Sıddık Gültekin, "Arkadaşlar ben bu açıklamayı ayın 4'ünde mahkeme önünde yapacaktım. Ama maalesef çıkan yanlış haberlerden dolayı mecbur kaldım. Bugüne kadar da sessiz kaldım. Ayın 16'sında kızım diri diri Muğla'da yakıldı ayın 23'ünde telefonum çaldı. Telefonu açtım Muğla Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu söyledi. Taziye dileklerinde bulundu, taziyeden sonra 'davadan vazgeç' dedi. 'Kamu davası zaten devam ediyor. Biz senin yanındayız ne gerekiyorsa yapacağız' dedi" şeklinde konuştu.

HARFİYEN DOĞRUDUR

Olayı gerçekleştiren caninin annesinin CHP'de ilçe başkanı olduğunu olaydan sonra istifa ettiğini aktaran baba Gültekin, "Söylediklerim harfi harfine doğrudur, söylediğim tüm cümleler doğrudur. Kabul etmedim, kızınız olsa acaba siz kabul eder miydiniz dedim ve telefonu kapattım. Bir buçuk 2 dakika sürmedi görüşmemiz. Telefonla beraber olayı da kapattım. Kızımın taziyesinden 20 gün sonra Hizan CHP İlçe Başkanı Aydın Sadık beyefendi akrabalarımı, arkadaşlarımı devreye soktu. Bana ulaştılar. İlk önce inanmadım. Dedim ki sizi kim aradı. Süleyman Girgin'in aradığını söylediler. Beni arayan kişi ile onu arayan kişinin aynı olduğunu gördüm. 'Ne kadar para istersen veririz yeter ki davada vazgeç zaten kamu davası sürüyor' dediler. Benim kızıma Muğla'da çok iftiralar atıldığı için, canım pahasına da olursa İstanbul tapusunu verseler bile ben bu davadan vazgeçmeyeceğim. Sonuna kadar nereye giderse gitsin ben zaten yaşayan bir ölüyüm bu yüzden davadan vazgeçmedim. Ondan sonra ben İstanbul'a geldim yine 1-2 sefer aradı" dedi.