Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Okullar 1 mart'ta kademeli

Gündem , 01 Şubat 2021 Pazartesi, 20:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı yaptığı açıklamaya göre, 15 Şubat'ta köy okulları açılacak. 8 ve 12. sınıflar için de eğitim 1 Mart itibariyle kademeli olarak başlayacak. Esnaf için esneme yolda ama bu konuda belediye ve esnaf odaları çalışma yapacak.

Okullar 1 mart'ta kademeli

KÖY OKULLARI 15 ŞUBAT'TA

15 Şubat'ta köy okullarında eğitim ve öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak vaka sayısının artması durumunda tekrar bu eğitime ara verilebilecek.

1 Mart'tan itibaren il bazında vaka durumuna bakılarak eğitim ve öğretime geçilmesine karar verdik. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak.

FAHİŞ GIDA FİYATLARI

Kuraklığın bazı bölgelerde üretimi düşürmesi tüm dünyada gıda fiyatlarını hareketlendirmiştir. Üç beş aç gözlü tüccarın milletimize ekmeğini zehir etmesine göz yummayacağız. Tarla veya fabrikayla market arasındaki fiyat farklarının ekonomik gerekçelerle izah edilemeyecek seviyelere çıkması bizi de rahatsız ediyor. Yüksek enflasyonun hem üretici hem de tüketici cephesinde oluşturduğu tahribatın farkındayız. Gıda enflasyonu en büyük tehditlerden biridir.