Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ölüm tehdidi alan Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi Başak Dizer'in zorlama hapis talebine ret

Magazin , 09 Şubat 2021 Salı, 16:38

Ölüm tehdidi alan Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi Başak Dizer'in zorlama hapis talebi, mahkeme tarafından reddedildi.

Ölüm tehdidi alan Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi Başak Dizer'in zorlama hapis talebine ret

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile eşi Başak Dizer, kendilerine sosyal medya hesapları üzerinden ölümle tehdidinde bulunan, tehdit ve hakaretlerini saplantı haline getirdiği iddiasıyla Sinan A. hakkında zorlama hapis talebinde bulundu.

Mahkeme, mesajların Sinan A. tarafından gönderildiğinin sabit olmaması nedeniyle talebi reddetti.

"Topluma kazandırılması için tedavi altına alınmalı"

Tatlıtuğ çiftininin avukatı İbrahim Halil Ateş, "Bu talep, birçok defa yaptığımız başvurulardan sadece biri. Söz konusu kişi, mahkemenin uzaklaştırma kararına rağmen sosyal medya hesapları üzerinden tehdit, hakaretlerine devam etmiştir. Daha önce de müvekkilimiz Başak Dizer'in iş yerine giderek tehditlerde bulunmuştur. Şüpheli suç teşkil eden eylemlerine aralıksız devam etmektedir, verdiği rahatsızlık yorucu hale gelmiştir" dedi.

Ateş şöyle devam etti:

"Şüphelinin ailesi akli dengesinin yerinde olmadığını belirtmiştir, ayrınca sanık hakkında Gebze Sulh Hukuk Mahkemesi kısıtlılık kararı vermiştir. Ailesi de bu durumdan dertlidir. Her ne kadar bu kişi hakkında şikayetlerde bulunuyor olsak da, şahsın gerekli tedavisinin yapılarak topluma kazandırılması için tedavi altına alınmasını amaçlıyoruz."