Bursa
Parçalı Bulutlu
9.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Orhangazi Belediye Başkanı Aydın'dan 15 Temmuz mesajı

Gündem , 14 Temmuz 2020 Salı, 14:14

BURSA'da Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Orhangazi Belediye Başkanı Aydın'dan 15 Temmuz mesajı
15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimini, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihaneti olarak niteleyen Başkan Aydın, gücünü milletten almayan hiçbir oluşumun meşru olmadığı gibi amacına da ulaşmasının mümkün olmadığını kaydetti.

Başkan Aydın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"15 Temmuz 2016’da millet iradesini yok saymak isteyen bir grup, haince ve alçakça bir planla darbe girişiminde bulunmuştur. Ancak milletimizin canı pahasına darbeye geçit vermemesi üzerine hainler alçakça emellerine ulaşamadan püskürtülmüştür. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde darbe gecesi meydanlara inen milletimizin tanklara, toplara ve güçlü silahlara karşı canını siper ederek darbecileri bozguna uğrattığı bu kahramanlık destanı dünyaya ender rastlanılacak bir durumdur. Bu başarı, bu gurur hepimizindir.

15 Temmuz gecesi hain darbe kalkışmasını yaşadığımız gün İlçemiz, Ülkemiz insanı kadınıyla erkeği ile kahramanlık destanı yazdı. O gece toplumun her kesiminden insanlar vatanımıza göz diken hainlere karşı tek yürek olarak vatanımıza sahip çıktı. 15 Temmuz kısacası bizlere şunu göstermiştir, Vatanımıza kasteden kim olursa olsun milletimiz her zaman karşısında duracaktır.

Söz konusu vatan olunca gerisinin teferruat olduğunu 15 Temmuz gecesi bir kez daha tüm dünyaya gösteren aziz milletimiz, o gece yazdığı destanla kirli hesapları bozdu. Milli iradeyi hiçe sayan FETÖ’cü terör örgütü mensubu gafiller, büyük Türk milletin Cesaretini, Vatanseverliğini, Bağımsızlık aşkını, Bayrak ve Ezan sevdasını hesaba katmamış ve hak ettikleri cevabı almışlardır. Bu yüce millet bir kez daha hep birlikte ortaya koyduğu Çanakkale Ruhuyla hainlere karşı bir direniş ve diriliş öyküsü yazmıştır.

15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyetine kast eden alçakların hain planına karşı koyarak Milleti, Vatanı, Bayrağı uğruna canını veren şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. Yapılan bu ihaneti asla unutmayalım ve unutturmayalım. Bu vesileyle halkımızı sosyal mesafe kurallarına uymak kaydıyla 15 Temmuz akşamı Cumhuriyet meydanında düzenleyeceğimiz demokrasi nöbetine davet ediyorum."