Bursa
Çok Bulutlu
18.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Orhangazi'de LGS öncesi okullar denetlendi

Eğitim , 19 Haziran 2020 Cuma, 08:06

BURSA İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ile birlikte deprem önlemleri kapsamında güçlendirme yapılacak okullar ile 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) uygulanacağı okulları ziyaret etti. 

Orhangazi'de LGS öncesi okullar denetlendi
Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer Orhangazi’ye gitti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden Necdet Sezer, daha sonra ilçe milli eğitim müdürü Hüseyin Karatosun ve Milli Eğitim Şube Müdürü ile birlikte Orhangazi genelinde okulları gezdi.

DEPREM ÖNLEMLERİ İNCELENDİ

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ile birlikte önce deprem yönetmeliğine göre okullarda alınan tedbirleri inceledi.

Ziyarette ayrıca İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Necdet Sezer, ilçe genelinde LGS sınavlarına ev sahipliği yapacak 14 Ortaokul binasını da gezdi. Sınav öncesinde alınan tedbirler ve diğer çalışmaları yerinde gören Milli Eğitim Müdür yardımcısı Sezer, öğrencilerin sınav öncesi ve sınav esnasında en ufak bir sorun yaşamadan sınavlarına girebilmeleri için tüm tedbirleri aldıklarını ifade etti.