Bursa
Çok Bulutlu
12.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Osmangazi duymasın sizi kovalar!

Bursa , 14 Ekim 2020 Çarşamba, 22:02

İhtiyaç sahiplerine yardım etmek, destek vermek ve hatta dilenciye para vermenin bile ahlaki, dini kuralları, sosyal hayatta şekli, delikanlı aleminde bir raconu vardır.

Osmangazi duymasın sizi kovalar!
Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek ile başlayan, hayır yapanın adının gizli kalmasıyla devam eden ve yardım edilenin gururunun incitilmemesi ile noktanın konduğu kurallar manzumesine hayır, bunu becerebilene de hayırsever denir.

Bu kuralları çiğnersen, alem yaptığımı duysun dersen, ihtiyaç sahibini gözüne parmağını sokarsan senin sıfatın  “hayırsız” olur.

Osmangazi Belediyesi öyle bir rezilliğe imza atmış ki; sayfalarca yazılması gereken bu olayın sorumlularına “Allah sizi ıslah etsin “ diyorum.

Ve bu rezil uygulamadan Mustafa Dündar başkanın haberi olmadığını düşünmek istiyorum.

Eğer güzel olmuş diye onaylamışsa vah ki vah diyorum.

Osmangazi Belediyesi olarak ilkokul öğrencilerine destek vermek için okul çantaları hazırlamışlar.

Ne güzel değil mi?

Hiç de güzel değil!

Hatta tam bir rezalet!

İlkokul çocuklarına verilen çantalara dükkan tabelası gibi koskoca Osmangazi Belediyesi yazılması yetmemiş, onun da altına Mustafa Dündar yazdırıp çocuklara öyle vermişler.

Yahu! Elin oğlu icat ettiği dünyanın en pahalı markasının altına mercimek kadar bile Steve Jobs yazmadan ısırılmış elma koymuşken, sen hediye edeceğin 20 liralık çantayı reklam panosuna çevirirsen buna edep yahu denir!

Bir kenarına çınar yapraklı minik bir belediye logosu koysan kıyamet mi kopar?

Başkanlar çevrelerine dizdikleri insanlarda yetenek, basiret ve akıl aramazsa bu sonuçlara rastlamak sürpriz olmaz.

Bu projenin müellifinin değil maaş ya da hak ediş belediyeden çay içmesi bile haramdır. O kafanın belediyede işi yoktur.

Neden biliyor musunuz?

O çantaları çocuklar kullanacaktır.

Yani bizim çocuklarımız…

Hani daha doğuşu ile başlayan ve mevlidi, sünnet ve doğum günleri ile devam eden serüvende marka merakını sinir uçlarına nakşettiğimiz çocuklarımız…

Okulun daha ilk gününde sınıfsız ve imtiyazsız bir milletiz diye marşlar söylediğimiz ülkemizde çocukları markalılar ve Auschwitz toplama kampındaki Yahudi çocukları gibi damgalıyorsunuz.

Bazı lale soğanları “yahudisever” diye düşünsün varsın önemli değil, teşbihte hata bunun da özrü olmaz.

O çantaların çocukların ruhlarında açacağı yaraların yanında bununla okula git nesi var eşek sıpası diyen velilerin baskısı da size kapak olsun!

Başkan göreve!