Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Otel odasında zulüm

Asayiş , 20 Mart 2021 Cumartesi, 08:34

Rusya'da yaşayan 47 yaşındaki Otteva Elvira bir sene evvel sosyal medyadan resimlerinden hoşlanan 40 yaşındaki Alp Mutlu ile dost oldu.

Otel odasında zulüm

Otomotiv sektöründe çalışan Alp Mutlu bayanı İstanbul'a davet etti. Rusya-Türkiye arasındaki büyü gidişler birkaç defa sürdü. Otteva Elvira 13 Mart'ta sevgilisini görmek için bir defa daha İstanbul'a geldi. İkili Ataşehir'deki bir otele yerleşti.

İlk günün sonunda Otteva Elvira'nın iddiasına göre daha önceki kocasını ve 25 yaşındaki oğlunu çekemeyen Alp Mutlu, iki gün süresince saatlerce bayana eziyet etti. Tanınmayacak hale gelen bayan, Alp Mutlu markete gitmek için odadan çıkınca resepsiyondakilere sığındı. Polis tarafından nezaretine alınan Alp Mutlu, sevk edildiği adliyede 'işkence' suçlamasına hapsedildi.

'ÇİRKİN OL' DEDİ

Sağlık Kurumuna kaldırılarak rehabilitasyona alınan Otteva Elvira, otel odasındaki iki günlük korkuyu polislere şöyle anlattı: "Oteldeki ilk günümüz çok hoştu. Bana 'Neden bizim çocuğumuz yok' diyordu. 'Daha Önceki kocan senden neden büyük?', 'Neden ondan çocuk doğurdun' diye her zaman sorardı. Beni çekemediğini sanıyordum. 14 Mart'ta çok fazla alkol içti ve beni vurmaya başladı. Vururken 'Neden o çocuğu doğurdun', 'Öldüreceğim seni. Suratını keseceğim. Çirkin ol' diye haykırıyordu.

5 SAAT TOKATLADI

İlk gün beni 5 saat süresince tokatladı. Suratımdan akan kanlar eline bulaşınca yalıyor, 'Tadı ne hoş' diyordu. Hiçbir şey yapamadım. Ertesi gün de 6 saat süresince vurmaya devam etti. Eline geçen her şeyi bana fırlatıyordu. Kafama tekme attı, saçlarımı yoldu. 15 Mart'ta markete gitmek için odadan çıktı. Bana 'Kanları pakle, hemen geliyorum' dedi. Resepsiyona gidip takviye istedim. Beni bir odaya kapatıp polis çağırdılar. Sonra Alp beni yeniden buldu. Vurmaya devam ederken polisler gelip kurtardılar."

'YENİDEN KAZANÇ Mİ?'

OTTEVA Elvira'nın avukatı Abdullah Onur Eyüboğlu, kadının sağlık kurumundaki rehabilitasyonunun sürdüğünü belirterek şunları söyledi: "Eziyet hatta işkenceye varan ebatta bir atak reelleştirilmiş. Müvekkilim beyin kanaması tehlikesiyle sağlık kurumunda yatıyor. Türkiye'de kimsesi yok. Sağlık Kurumunda tek başına ve büyük fobi içinde. 'Acaba sağlık kurumuna da kazanç mi' diye devamlı bana soruyor. Bir an evvel ülkesine dönmesi için taburcu olmasını bekliyoruz."

Alp Mutlu ise Aile İçi Şiddet Soruşturma Ofisi'nda verdiği ifadede, "Beni aramızdaki ilişkiyi eşime söylemekle tehdit ediyordu. O gün eşimi aramak istedi. Telefonu vermeyince koluma vurdu. Ben de kendisine vurdum. Kendisini otelde güçle yakalamadım. Çok pişmanım" dedi.